Janssen Türkiye’de Esnek Saat Uygulaması

Janssen Türkiye’de Esnek Saat Uygulaması

Janssen Türkiye’de Esnek Saat Uygulaması

Bizi Takip Et


Yenilikçi ve verimliliği ön plana çıkaran insan kaynakları politikalarını benimseyen Janssen Türkiye, esnek çalışma saati uygulaması ile hem şirketin hem de çalışanlarının verimliliğini artırmayı hedefliyor.

Stratejik olarak verimliliği ön plana çıkaran İK politikalarını benimseyen Janssen Türkiye, merkez ofis binasında 2012 Şubat ayı itibariyle hayata geçirdiği esnek çalışma saati uygulaması ile şirket ve çalışan verimliliğini arttırmayı hedefliyor.

Çalışanlarının iş ve özel yaşam arasındaki dengeyi kurmasına yardımcı olmak amacıyla bu uygulamayı başlattıklarını açıklayan Janssen Türkiye İK Direktörü Demet Akman, “Büyük şehirlerdeki yaşam koşulları, trafik ve iş yaşamı ile özel hayatın dengesi gibi faktörleri düşündüğümüzde “Esnek Saatler” uygulamasını hayata geçirdik” dedi.

Esnek saatler uygulamasına göre, çalışanların 09:30-16:30 saatlerinde ofiste olmak üzere planlamalarını yapabileceklerini belirten Akman, bu yeni model ile birlikte çalışanların ayda iki kez de iş yerine gelmeden çalışabileceklerini belirtti.

Uygulamanın çalışanlar üzerinde olumlu bir motivasyon yaratacağının altını çizen Akman; “Bu uygulamanın verimliliği arttıracağını, daha odaklı çalışmak için bir fırsat olacağını ve çalışanların memnuniyetini iyi yönde etkileyeceğini düşünüyoruz” diyerek sözlerini noktaladı.


İçeriği Paylaşın