Lilly İlaç’ta Üç Önemli Global Atama

Lilly İlaç’ta Üç Önemli Global Atama

Lilly İlaç’ta Üç Önemli Global Atama

Bizi Takip Et


Lilly Mısır Genel Müdürü olarak görev yapan Özkan Özdoğan, Kuzey Doğu Afrika Bölgesi Genel Müdürü olarak atandı. 2016’dan bu yana Lilly’nin ABD, Kanada, Çin ve Japonya’dan sorumlu Strateji ve Operasyon Biomedicine Kıdemli Direktörü olarak görev yapan Huzur Devletşah’ın görev alanı, Kanada operasyonu kendisine bağlanarak genişletildi.  Lilly Orta Doğu Diyabet Medikal Danışmanı olarak görev yapan Çağrı Şenyücel, Lilly ABD Medikal İlişkiler, İş Birliği Ürünleri Medikal Direktörü olarak atandı.

Çukurova Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1991 yılında mezun olan Özkan Özdoğan, Lilly Türkiye’ye 2001 yılında marka müdürü olarak katıldı. Kıdemli marka müdürlüğü, satış ve pazarlama müdürlüğü, ulusal satış müdürlüğü görevlerinin ardından Aralık 2008-Temmuz  2014 arasında Lilly Türkiye Satış Direktörlüğü görevini üstlendi. Şubat 2015’e kadar Lilly Türkiye, Orta Doğu, Afrika, Rusya ve Bağımsız Devletler Topluluğu Satış Gücü Yetkinliği & Altı Sigma Direktörü olarak görev yapan Özdoğan, 2015’ten bu yana Lilly Mısır Genel Müdürü olarak görev yapıyordu. Özkan Özdoğan’ın sorumlulukları 1 Ocak 2018 itibariyle Kuzey Doğu Afrika Bölgesi Genel Müdürü olarak genişletildi.

Boğaziçi Üniversitesi Kimya bölümünden 1992 yılında mezun olan ve 1993 yılında Marmara Üniversitesi İşletme Programını tamamlayan Huzur Devletşah, Lilly Türkiye’ye 1998 yılında satış enformasyon ve stratejik planlama müdürü olarak katıldı. 1999-2006 yılları arasında satış ve pazarlama alanında farklı pozisyonların sorumluluğunu üstlendi ve 2006-2011 yıllarında Lilly Türkiye Kurumsal İlişkiler Direktörü olarak görev yaptı. 2011-2016 yılları arasında Orta Doğu bölgesinden sorumlu genel müdür olarak organizasyona liderlik etti. 2016’dan bu yana Lilly ABD, Kanada, Çin ve Japonya’dan Sorumlu Strateji ve Operasyon Biomedicine Kıdemli Direktörü olarak görev yapan Huzur Devletşah’ın rolü Kanada operasyonlarında üstlendiği ilave sorumluluklarla genişletildi.

Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden 1998 yılında mezun olan Çağrı Şenyücel, ihtisasını 2003’te Dışkapı Eğitim ve Araştırma Hastanesi Radyoloji Bölümü’nde tamamladı. Devlet hastaneleri ve özel hastanelerde beş yıldan fazla uzman unvanıyla çalıştıktan sonra, Kırıkkale Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde üç yıl boyunca yardımcı doçent doktor olarak görev yaptı. Çağrı Şenyücel, Lilly ailesine Ağustos 2011’de diyabet medikal ilişkiler uzmanı olarak katıldı ve 2012’de klinik araştırma doktoru olarak atandı. 2014’te yurt dışı görevlendirmeyle Dubai’ye yerleşen Şenyücel, Birleşik Arap Emirlikleri’nde ürün medikal lansman lideri ve ardından Orta Doğu bölgesi diyabet medikal ilişkiler lideri olarak görev yaptı. 2015’te medikal danışman görevine getirilen Şenyücel; Birleşik Arap Emirlikleri, Kuveyt, Lübnan, Katar ve Irak gibi birçok ülkede diyabet portföyündeki ürünlerde başarıyla gerçekleşen lansman çalışmalarına liderlik yaptı. Kasım 2014’ten bu yana, Orta Doğu bölgesinin diyabet alanındaki tüm medikal ilişkilerinden sorumlu olan Çağrı Şenyücel, 1 Eylül 2017 itibariyle ABD Medikal İlişkiler birimindeki, Lilly-Boehringer Ingelheim İş Birliği Ürünleri Medikal Direktörlüğü’ne atandı.


İçeriği Paylaşın