Lilly Türkiye’de 3 Üst Düzey Atama

Lilly Türkiye’de 3 Üst Düzey Atama

Lilly Türkiye’de 3 Üst Düzey Atama

Bizi Takip Et


Lilly Türkiye’de yapılan 3 üst düzey atama ile Biomedicine Satış Direktörlüğü görevine Sandra Levi, Finans ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevine Gökhan Öztürk, Etik ve Uyum Direktörlüğü görevine ise Devrim Dirik getirildi.

Lilly Türkiye bünyesinde gerçekleştirilen 3 üst düzey atamayla; 2004 yılından bu yana satış ve pazarlama departmanlarında farklı pozisyonlara yön veren ve Altı Sigma lideri olarak görev yapan Sandra Levi son üç yıldır yürüttüğü Etik ve Uyum Direktörlüğü’nün ardından Biomedicine Satış Direktörlüğü görevine getirildi. 2008 yılından bu yana finans departmanında pek çok pozisyona liderlik eden, Güney Afrika ve Almanya’da çeşitli projeler yürüten Gökhan Öztürk, Finans ve İş Geliştirme Direktörlüğü görevine gelirken, 2010 yılından bu yana satış ve pazarlama departmanlarında farklı görevler üstlenen, Global Marka Ekibine danışmanlık yapan ve son olarak Altı Sigma lideri olarak görev yapan Devrim Dirik ise Etik ve Uyum Direktörü oldu.

Sandra Levi kimdir?

Lisans eğitimini Chicago Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölümünde tamamlayan Sandra Levi, iş hayatına ABD’nin Boston kentinde Monitor Group’ta Pazarlama Strateji Danışmanı olarak başladı.

Lilly’ye 2004 yılında Pazarlama Departmanı’nda proje sorumlusu olarak katılan Levi, önce Kadın Sağlığı Satış Ekibinde Tıbbi Satış Temsilcisi, daha sonra ise Kadın Sağlığı ve Diyabet Ekibinde Marka Müdür Yardımcısı ve Diyabet Grubu Marka Müdürü olarak görev yaptı. Sandra Levi, kariyerini 2011 yılında Altı Sigma Kara Kuşak ve 2012 yılında Onkoloji ve Merkezi Sinir Sistemi Hastalıkları Pazarlama Müdürü pozisyonlarında sürdürdü.

2013 yılından bu yana Etik ve Uyum Direktörü görevini yürüten Levi, 1 Temmuz itibariyle Biomedicine Satış Direktörü pozisyonuna atandı.

Gökhan Öztürk kimdir?

Marmara Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünden mezun olan Gökhan Öztürk, İstanbul Ticaret Üniversitesi’nde yüksek lisans eğitimi aldı. Öztürk, halen İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Finans Doktora tez çalışmasını sürdürmektedir. Çalışma hayatına 2000 yılında Nike Finans departmanında başlayan Öztürk, 2005-2008 yılları arasında JP Morgan SK Holdings Türkiye ve Nestle Türkiye’de Finans ve Muhasebe Müdürü olarak görev yaptı.

Gökhan Öztürk, 2008 yılında çalışmaya başladığı Lilly Türkiye’de Muhasebe, Kontrol, Planlama, İş geliştirme müdürlüklerini yürüttü. Lilly Türkiye’deki Mali Kontrol Müdürlüğü görevinin yanı sıra 2014-2015 yıllarında Güney Afrika ve Sahra Altı Afrika Bölgesi kısa dönem Finans Direktörlüğü görevini üstlenen Öztürk, 2015-2016 yıllarında ise Almanya HUB (Almanya, İsviçre ve Avusturya) Bölgesi Finansal Planlama ve İş Entegrasyonu Müdürü olarak görev yaptı. Nisan 2016’dan bu yana Finansal Planlama ve İş Geliştirmeden Sorumlu Müdürü olarak görev alan Gökhan Öztürk, 1 Temmuz 2016 itibariyle, Finans ve İş Geliştirmeden Sorumlu Direktör pozisyonuna atandı.

Devrim Dirik kimdir?

Bilkent Üniversitesi Endüstri Mühendisliği ve Columbia Üniversitesi MBA programı mezunu olan Devrim Dirik, 2001 yılında Deutsche Post World’de stajyer olarak başladığı çalışma hayatında sırasıyla Amrop, Memorial Sağlık Grubu ve Deloitte’ta danışmanlık görevlerinde bulundu.

Lilly Türkiye’ye 2010 yılında katılan Dirik, sırasıyla Tıbbi Satış Mümessili (Diyabet), Marka Müdürü ve Satış ve Marka Müdürü olarak görev aldı. Devrim Dirik,2013-2015 tarihleri arasında ABD’de Global Pazarlama ekibinde görev aldıktan sonra Altı Sigma Kara Kuşak lideri olarak görev yaptı. Dirik, 1 Temmuz 2016 tarihinde Etik ve Uyum Direktörü pozisyonuna atandı.


İçeriği Paylaşın