Zentiva’da Yeni Atamalar

Zentiva’da Yeni Atamalar

Zentiva’da Yeni Atamalar

Bizi Takip Et


1 Nisan 2011 tarihi itibariyle Burak Ergenoğlu, Zentiva`da Pazarlama Direktörü olarak, Ali Çiftçi de Zentiva Eczane Grubu`nda Satış Direktörü olarak göreve başladı.

Zentiva`da Pazarlama Direktörü olarak göreve başlayan Burak Ergenoğlu, Marmara Üniversitesi İşletme bölümü mezunu, Sabancı Üniversitesi’nden Executive MBA diplomasına sahip.

Burak Ergenoğlu, profesyonel kariyerine 1993  yılında  Bausch&Lomb`da Satış ve Pazarlama Yönetici Adayı (MT) olarak başladı, ardından aynı firmada  Departman Müdürlüğü görevine atandı.  1997 yılında Merck Sharp & Dohme (MSD) ilaçlarına  transfer olan Burak Ergenoğlu, MSD’nin önde gelen tedavi alanlarında sırasıyla; Pazarlama Planlama Müdürlüğü, Ulusal Satış Müdürlüğü, Pazarlama-Satış Müdürlüğü ve İş Geliştirme Müdürlüğü görevlerini yerine getirdi.

2008-2011 yılları arasında MSD`nin uluslararası yapılanmasında CEE& MEA (Orta ve Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) ve EE&MEA (Doğu Avrupa, Ortadoğu ve Afrika) bölgelerinde Bölgesel Pazarlama Lideri görevlerinde bulundu.

ECZANE GRUBU SATIŞ DİREKTÖRLÜĞÜ

Zentiva Eczane Grubu`nda Satış Direktörü olarak göreve başlayan Ali Çiftçi ise Orta Doğu Teknik Üniversitesi mezunu, profesyonel kariyerine 1999 yılında Coca-Cola`da Kilit Ünite ve Satış Temsilcisi olarak başladı. 2002-2008 yılları arasında Loreal`de; Vichy Satış Temsilcisi, Bölge Müdürü ve LaRoche-Posay Satış Müdürü görevlerinde bulundu.

2008-2009 yıllarında Pharma Nord`da Satış ve Pazarlama Müdürü olarak görev alan Çiftçi, daha sonra Newyork`ta B`iota INT LLC`de Ülke Müdürlüğü yaptı. Çiftçi, 2010 yılının sonundan beri Türkiye B`iota Laboratuvarları`nda Eczane Kanalı Satış Müdürü olarak görev yapıyordu.


İçeriği Paylaşın