Medicana Sağlık Grubu’ndan Kadıköy’e Yeni Hastane

Medicana Sağlık Grubu’ndan Kadıköy’e Yeni Hastane

Medicana Sağlık Grubu’ndan Kadıköy’e Yeni Hastane

Bizi Takip Et


Sağlık sektörüne yaptığı önemli yatırımlarla adını duyuran ve Türkiye’nin ilk 500 şirketi arasında yer alan Medicana Sağlık Grubu, 50 milyon dolarlık yatırımın ardından 12. hastanesini Kadıköy Kızıltoprak’ta hizmete açıyor.

Medicana Sağlık Grubu, 12. Hastanesini Kadıköy’de açıyor. 2 Ekim’de hizmet vermeye başlayacak olan Medicana Kadıköy Hastanesi dünya standartlarında sağlık hizmeti ve güçlü akademik hekim kadrosu ile tüm Anadolu yakasına sağlık getirmeye hazırlanıyor.

Toplam 15 bin metrekare kapalı alana sahip 12 katlı hastane, Kardiyoloji’den Beslenme ve Diyet’e, Kadın Hastalıkları ve Doğum’dan Çocuk Sağlığı’na kadar 48 farklı tıbbi bölümü bünyesinde barındırıyor. Modern tıp teknolojisini ve konforu, güler yüzlü bir anlayışıyla buluşturan Medicana Kadıköy, aralarında 60 kişilik seçkin bir akademik kadronun da yer aldığı toplam 500 deneyimli personeliyle hizmet verecek.

SAĞLIK SEKTÖRÜNE YATIRIM YAPMAYI SÜRDÜRECEK

Medicana Kadıköy Hastanesi için toplam 50 milyon dolar tutarında yatırım yaptıklarını belirten Medicana Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Hüseyin Bozkurt, “Grubun büyüme hedefleri doğrultusunda hayata geçirdiğimiz yeni hastanemizin, tüm Anadolu yakasına ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. İstanbul’un en önemli lokasyonlarından biri olan Kadıköy’e, Medicana kalitesini ve hizmet anlayışını taşıdığımız için büyük mutluluk duyuyoruz” dedi.

Türkiye’de özel sektörün gelişmesi ve kamunun özel sektörden hizmet almaya başlamasıyla sağlık sektörünün önemli ölçüde geliştiğini, sağlık hizmetlerine ulaşımın her geçen gün kolaylaştığını ifade eden Bozkurt, şu bilgileri verdi: “Medicana Sağlık Grubu olarak önümüzdeki 5 yılda yüzde 100 büyümeyi hedefliyoruz. Yatırımlarımıza da bu odak doğrultusunda devam edeceğiz. Türkiye’de sağlık sektöründe bugün gelinen noktada en önemli farkı hasta memnuniyetinin yaratacağına inanıyoruz.  Tamamen hasta ve hekim odaklı olarak tasarladığımız Medicana Kadıköy Hastanesi’nde de dünya standartlarında bir kalitede hizmet sunabilmek için gerekli tüm altyapıyı kurduk. Kadıköy Medicana’da ziyaretçilerimizin ihtiyaç duyabileceği her türlü tedavi imkânını sunacağız.”


İçeriği Paylaşın