Medicana, Ulusal Kalite Hareketine Katıldı

Medicana, Ulusal Kalite Hareketine Katıldı

Medicana, Ulusal Kalite Hareketine Katıldı

Bizi Takip Et


Ulusal Kalite Hareketi, KalDer tarafından 1998’de, ulusal “kalite” bilincinin yaratılması, geliştirilmesi ve toplam kalite yönetimi ile Mükemmellik Modeli uygulamalarının yaygınlaştırılması amacı ile başlatılan bir hareket.

İyiniyet Bildirgesi İmza Töreni Medicana International Ankara Genel Müdürü Oğuz Engiz ve KalDer Ankara Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Fahir Altan’ın katılımıyla Medicana International Ankara Hastanesi’nde gerçekleşti.

İmza töreninde bir konuşma yapan Oğuz Engiz,  “Medicana Hastaneler Grubu olarak en büyük idealimiz, Avrupa Birliği standartlarında bir sağlık hizmeti gerçekleştirmek ve hasta memnuniyetini en üst düzeyde tutmak” dedi.

“ULUSAL KALİTE HAREKETİ HIZLA YAYILIYOR”

Ulusal Kalite Hareketi ile ilgili bilgi veren Fahir Altan ise şöyle konuştu:

“Sağlık kuruluşlarının bu hareket içinde yer alması bizim için ayrı bir önem taşıyor. Bugün ülkeler için yapılan gelişmişlik tanımlarına baktığımızda, ölçütlerden önemli bir tanesi temel sağlık hizmetlerine erişebilmek ve doğru sağlık hizmeti almak. Bugün bu harekete katılarak mükemmellik yolculuğunda ilerleyen sağlık kuruluşlarımızda bebek ölüm oranları dünya standartlarında iyi duruma geliyor, hastane enfeksiyonu sorun olmaktan çıkıyor, hasta memnuniyeti ve çalışan memnuniyeti fark edilir oranda artıyor.

Yani ülkenin gelişmişlik seviyesine önemli katkıda bulunuyorlar. O zaman bu yolculuğa çıkmamak ve beklemek için akılcı bir gerekçemiz olamaz. Ankara’da özel hastaneler arasında bir ilk olan Medicana’yı Ulusal Kalite Hareketi’ne katılımının diğer hastanelere örnek olmasını diliyorum.”


İçeriği Paylaşın