Oksijen Terapi İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, saç ekim uygulamasında ekilen saçların daha canlı ve sağlıklı olması için geliştirilen Oksijen Terapi hakkında bilgi verdi.

Oksijen Terapi İle Sağlıklı Saçlara Kavuşun

Bizi Takip Et


Günümüzde birçok kişi saç dökülme şikayetiyle karşı karşıya. Saç dökülmesi stres, travma, hormonal değişiklikler nedeniyle meydana gelebileceği gibi demir, çinko, biyotin eksikliği gibi beslenme yetersizliklerinden de kaynaklanıyor.  Bunun yanı sıra Covid-19 enfeksiyonu geçiren kişilerde de dökülme şikayetlerinin arttığı biliniyor.

SAÇ EKİMİNDE YENİ DÖNEM: OKSİJEN TERAPİ

Bundan dolayı saç dökülmesi şikayeti yaşayan birçok kişi saç ekimi yöntemine başvuruyor. Gelişen teknoloji sayesinde saç ekiminde oksijen terapi dönemi başladı. Bu yöntem ile güçsüz olan saç yapısı güçlü hale getiriliyor ve dökülme şikayeti de kısa sürede ortadan kalkıyor. 

Kan dolaşımını hızlandırmak ve daha sağlıklı saçlara sahip olabilmek için oksijen tedavinin önemli olduğunun altını çizen Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, "Saç ekim uygulamasında ekilen saçların daha canlı ve sağlıklı olması için geliştirilen Oksijen Terapi, saçların daha güçlü olmasını sağlıyor. Bu yöntem yabancı hastaların da ilgisini çekiyor" dedi.

EKİLEN SAÇLARIN DAHA CANLI OLMASINI SAĞLIYOR

Bu yöntemin saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için geliştirilen teknoloji ile uygulandığının altını çizen Global Hair Medikal Direktörü Berkant Dural, "Saç ekiminden hemen önce 15 dakikalık bir seans olarak uygulanıyor. Amaç kök alınacak donör bölgedeki oksijen seviyesini arttırmak, köklerin canlı kalma süresini uzatmaktır" dedi.

"OKSİJEN TERAPİ İYİLEŞME SÜRECİNİ KISALTIYOR"

Yabancı hastalarda dahil olmak üzere birçok kişinin ilgi gösterdiği oksijen terapi, saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için geliştirilen teknoloji ile uygulanıyor. Bu kapsamda oksijen terapinin 10 günde iyileşme sağladığını belirten Berkant Dural, "Bu tedavinin birçok avantajı bulunuyor. En önemli faydası oksijen ile saç köklerinin beslenmesidir. Burada bir diğer önemli nokta ise saç köklerinin kan dolaşımı ile buluşmasıdır. Kan dolaşımı ile buluşan kıl kökü, beslenmeye de başlar. Beslenen saç kökleri daha çabuk toplanarak yeni yerine de uyum sağlar. Saç ekiminden önce uygulanan oksijen terapi ile saç köklerini güçlendiriyoruz" açıklamasında bulundu.

"AĞRISIZ VE ACISIZ BİR İŞLEM"

Teknolojinin gelişmesiyle saç ekiminde ekilen saçların daha canlı olması için yeni bir yöntem olan oksijen terapi avantajları ve acısız bir işlem olmasından dolayı tercih ediliyor. Bu tedavinin ağrısız bir acısız yöntem olduğunu belirten Dural, "Saç ekim sırasında kanlı görüntüyü minimal seviyeye indirmesi ve uygulama sırasında acı ve ağrıya sebep olmayan oksijen terapi uygulandıktan 6 ay sonra kaliteli saçların çıkmasını sağlıyor. Ayrıca bu yöntem saç köklerinin hızlı bir şekilde tutunmasını sağlıyor" dedi.  


İçeriği Paylaşın