Pfizer Merkez Binası, Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pembe Işıklandırıldı

Pfizer Merkez Binası, Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pembe Işıklandırıldı

Pfizer Merkez Binası, Meme Kanseri Farkındalığı İçin Pembe Işıklandırıldı

Bizi Takip Et


Yeni geliştirdiği tedaviler ve sosyal sorumluluk projeleriyle meme kanseri hastalarına “meme kanseriyle mücadelede her gün değerlidir” mesajı veren Pfizer Türkiye, bu konudaki toplumsal farkındalığı artırmak için Meme Kanseri Farkındalık Günü’nde Ortaköy’deki merkez ofisini pembe renkte ışıklandırdı.

Her yıl dünyada 1,7 milyon kadına meme kanseri teşhisi koyuluyor ve meme kanseri hala kadınlarda en sık görülen kanser türü. Meme kanserine ve onun yarattığı küresel sağlık yüküne karşı savaşan en önemli paydaşlardan biri olan Pfizer Türkiye, bir yandan yeni geliştirdiği tedavilerle meme kanseri mücadelesine güç katarken, diğer yandan da sosyal sorumluluk projeleri ve çeşitli etkinliklerle bu konudaki toplumsal farkındalığı artırmak için çalışmaya devam ediyor. Pfizer Türkiye son olarak, Meme Kanseri Farkındalık Günü’nde bu hastalığa dikkat çekmek için Ortaköy’deki merkez ofisini pembe renkte ışıklandırdı.

Pfizer Türkiye Onkoloji Medikal Lideri Egemen Özbilgili şunları söyledi: “Pfizer Onkoloji olarak temel amacımız yüksek kalitede bilimsel araştırmalarla, geliştirme ve ürün döngüsündeki liderliğimizle, transformatif ve farklılaşmış meme kanseri tedavi seçenekleriyle hastaların yaşamlarında anlamlı değişiklikler sağlamaktır. Son olarak, hormon reseptör pozitif HER2 negatif ileri evre (metastatik) meme kanserine yönelik tedavilerimizi kısa vadede ülkemizdeki hastaların kullanımına sunabilmeyi hedefliyoruz. Bir yandan yeni geliştirdiğimiz tedavilerle meme kanserine karşı yürütülen mücadeleye güç katarken, diğer yandan çeşitli kampanyalarla hastalara ve hasta yakınlarına destek olmaya ve toplumsal farkındalığı artırmak için çalışmaya devam ediyoruz. Geçtiğimiz on yılda meme kanseri hakkındaki bilgilerimizde anlamlı bir ilerleme kaydedilmiş olsa da, dünya genelinde ileri evre meme kanseri konusunda daha fazla araştırmaya ihtiyaç bulunduğu kesin. Günümüzde erken evre meme kanseri hakkında birçok bilinçlendirme kampanyası yapılıyor fakat ileri evre meme kanseri pek konuşulmuyor. Erken tanı hayat kurtarır diyoruz, bu doğru ancak şunu da bilmeliyiz ki ileri evrede uygulanan doğru tedavi, yaşamları değiştirebilir.”

MEME KANSERİ VE İLERİ EVRE MEME KANSERİ HAKKINDA

Meme kanseri dünyada her 8 kadından 1’inde görülüyor ve erken evre meme kanseri tanısı koyulan ve tedavi gören her 3 kadından yaklaşık birinde ileri evre (metastatik) meme kanseri gelişiyor. İleri evre meme kanserinde kanser hücreleri memeden kemikler, akciğerler, karaciğer ve beyin de dahil, vücudun diğer kesimlerine yayılıyor. İleri evrede doğru tedavi yaşamları değiştirebiliyor. Yeni tedavilerle ileri evre meme kanseri hastalarına daha iyi yaşam kalitesi sağlanabiliyor ve hastalığın ilerlemesi ertelenebiliyor.


İçeriği Paylaşın