Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörlüğüne Atama

Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörlüğüne Atama

Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörlüğüne Atama

Bizi Takip Et


Roche İlaç Türkiye’nin Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörü Av. Soley Güzel oldu. Ekim 2017 tarihi itibariyle Roche bünyesinde çalışmaya başlayan Güzel, daha önce İsdemir ve Siemens Türkiye şirketlerinde yöneticilik yaptı.

Roche İlaç Türkiye, Hukuk, Uyum ve İç Denetim Direktörlüğü görevine Av.Soley Güzel’i getirdi. Ekim 2017’de görevine başlayan Güzel, 1999 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Bölümü’nden mezun oldu. Soley Güzel, profesyonel kariyerine 2001 yılında Erdemir Grup bünyesinde bulunan İsdemir Demir ve Çelik’te Hukuk Müşaviri olarak başladı.

Profesyonel kariyeri boyunca kurumsal davaların takip edilmesi, uluslararası hukuk ve regülasyonların şirkete uyumunun sağlanması gibi sorumluluklar üstlenerek, disiplin kurulu, satın alma ve yönetim komitelerinde rol alan Soley Güzel, Roche’taki görevinden önce Siemens Healthcare firmasında Hukuk, Uyum ve Bilgi Güvenliği Direktörü ve İcra Kurulu üyesi olarak çalışıyordu.

Soley Güzel’in uzman olduğu konular arasında hukuk danışmanlığı, mevzuata uyum süreçlerinin yönetilmesi, ulusal ve uluslararası projelerde hukuki destek ve hukuk davalarında şirketi temsil etme gibi şirketler hukukunun pek çok farklı alanı yer alıyor.


İçeriği Paylaşın