Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence Merkezi açıldı

Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence Merkezi açıldı

Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence Merkezi açıldı

Bizi Takip Et


Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne radyoterapi ve kemoterapi almak için gelen hastaların çocukları için oluşturulan Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence Merkezi açıldı.

Kızılay Ankara Şubesi’nin katkılarıyla Ankara Sağlık Bilimleri Üniversitesi Dr. Abdurrahman Yurtaslan Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin bahçesinde oluşturulan “Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence Merkezi” törenle açıldı. Hastaların tedavileri sırasında çocuklarını emanet etmeleri amacıyla kurulan merkezin açılışına Kızılay Yönetim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Fatma Meriç Yılmaz, Ankara Şube Başkanı Ahmet Hizanlıoğlu, Ankara İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Özkan Ünal, Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Fevzi Altuntaş ve vatandaşlar katıldı.

SEVGİ VE ŞEFKAT ORTAMINDA OYUN VE EĞLENCE OLANAĞI

Projeyle hastaneye radyoterapi ve kemoterapi almak için gelen hastaların çocuklarının, “çocuklar için uygun olmayan” ortamdan kurtarılması hedefleniyor. Çocuğun şefkat ve sevginin bulunduğu, güvenli, huzur dolu merkezde oyun ve eğlence olanaklarından yararlanarak, ebeveynini beklerken zamanını kaliteli şekilde geçirmesi amaçlanıyor.

PSİKOSOSYAL DESTEK VE EĞİTİM FAALİYETLERİ YÜRÜTÜLECEK

Proje kapsamında üniversitenin okul öncesi öğretmenliği, çocuk gelişimi, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik ile diğer eğitim fakültesi bölümleriyle iş birliği yapılacak. Ebeveynlerini bekleyen çocuklara özellikle bireysel ve grup psiko sosyal destek aktiviteleri, çocuklar için drama, müzik ve atölye çalışmaları, el sanatları, sanat ve tasarım eğitimleri gibi faaliyetler yürütülecek.

ÜNİVERSİTE YÖNETİMİ İŞLETECEK

Onkoloji Hastanesi içerisinde oluşturulan Şefkat Evi ve Çocuk Eğlence merkezi hastane yönetimi tarafından işletilecek. Çocuk etkinlik alanı projesiyle, hizmet verilen çocukların psiko sosyal destek ihtiyaçlarının karşılanması, Kızılay’ın görünürlüğünün sağlanması, çocuklar için eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi ve Kızılay gönüllülerinin aktif hale getirilmesi amaçlanıyor.


İçeriği Paylaşın