Sekizinci Denemede Gebe Kaldı

Sekizinci Denemede Gebe Kaldı

Sekizinci Denemede Gebe Kaldı

Bizi Takip Et


Daha önce farklı yerlerde 7 defa tüp bebek tedavisi gören ancak sürekli başarısız sonuçlar alan 35 yaşındaki Asuman Akyüz 8. denemesinde gebe kaldı.  Hamileliğin 15. Haftasına giren ve ikiz bebek bekleyen Asuman Hanım tam pes edecekken yaptığı son araştırma sayesinde hayaline kavuştu.

UMUDUMU KAYBETMİŞTİM

Tüp bebek tedavisinde şanslarını 7 defa deneyip hepsinde başarısızlığa uğrayan Asuman- Fatih Akyüz çifti, yeni yöntemler sayesinde mutluluğa ulaştı.

Tekrarlayan başarısızlar sürecinde büyük bir umutsuzluğa düştüğünü belirten Asuman Akyüz ; “ Artık ümidim yoktu. Çünkü diğer denemelerde olumsuz sonuca neyin yol açtığını, sorunumun ne olduğunu tam olarak çözemediler.  Benim kaderim böyleymiş diye düşünmeye başlamıştım. Son olarak yeni gelişmeleri bir defa daha araştırmak istedim. O zaman Doktorum Erbil Yağmur’un çalışmalarını gördüm.  Tekrar denemek istedim.  Tüp bebek tedavisinde geliştirilen uygulamalar sayesinde olumlu sonuca ulaştım. Şuan tek istediğim bir an önce bebeklerimi kucağıma almak” dedi.

Asuman- Fatih Akyüz

Asuman- Fatih Akyüz

TRANSFER GÜNÜNÜN DOĞRU OLMASI BAŞARI GETİRDİ

Tüp bebek tedavisinde geliştirilen yeni yöntemler birçok çiftin bebek sahibi olmasını sağlıyor. Son yıllarda gelişen ve tedavilere büyük artı sağlayan yöntemleri uyguladıklarını belirten Bahçeci Sağlık Grubu Doktorlarından Op. Dr. Erbil Yağmur “Asuman Akyüz ve eşi  Fatih Akyüz (37) bize başvurduğunda 7 tüp bebek denemesine başvurmuş ve hepsi olumsuz sonuçlanmıştı. Daha evvel transfer edilen embriyolarına baktığımızda hepsi iyi kalitedeydi ama acaba dondurulmuş embriyolarımız genetik olarak sağlıklı mıydı? Bunun için embriyoları çözdürüp, genetik işlem için hücre aldıktan sonra tekrar dondurduk ve sonucu beklemeye başladık. Ve sonuç umduğumuz gibi geldi, kromozomları normal embriyolarımız vardı diyerek tedavide ki ilk aşamayı anlattı.

Op. Dr. Erbil Yağmur

Op. Dr. Erbil Yağmur

GELİŞEN TEKNOLOJİ UMUT OLUYOR

Tekrarlayan tüp bebek başarısızlıklarına birçok etken sebep olmaktadır. Bunlardan bir tanesi de implantasyon penceresinin zamanının değişmesi olabilmektedir. Sağlıklı bir gebeliğin oluşması için embriyonun kalitesi kadar embriyonun tutunacağı rahim içi zarının embriyoyu kabul etme özelliği de ayrı bir önem taşımaktadır. ERA testi ile daha embriyoları rahme transfer etmeden rahmin embriyoları kabul edip etmeyeceğini veya embriyo transferinin hangi gün yapılırsa gebelik oranlarında yüksek başarının artırılabileceğini öngörmek artık mümkün olabilmektedir.

Tekrarlayan başarısız tüp bebek denemesine karşı  Asuman Hanım’a ERA testi yapıldığını ve bu  testin sonucunda, Asuman Hanım’ın rahminin tutuculuk gününün normalden sapma gösterdiğini gördüklerini belirten Op. Dr. Yağmur, “Bu çok önemli bir bilgiydi. En sonunda rahim hazırlığını ERA testinin kılavuzluğunda yaparak embriyolarımızı transfer ettik. Sonuç: İkiz gebelik, şu anda sağlıklı bir şekilde 4.ayını sürüyor” dedi.


İçeriği Paylaşın