Silverline Sağlık Çalışanlarına Destek İçin Siperlik ve Kabin Üretimine Başladı

Silverline Sağlık Çalışanlarına Destek İçin Siperlik ve Kabin Üretimine Başladı

Silverline Sağlık Çalışanlarına Destek İçin Siperlik ve Kabin Üretimine Başladı

Bizi Takip Et


Tüm dünyada hızla yayılan Covid 19 (Coronavirus ) salgınında en büyük sıkıntılardan biri de korunma malzemelerinin eksikliğinde yaşandı. Silverline Ankastre, Amasya Merzifon’da bulunan fabrikasında bu süreçte büyük fedakarlık yapan sağlık çalışanlarına N95 maske, koruyucu tulum ile destek olurken fabrikada yüz siperliği, Aerosol Box ve Numune Alma Kabini üretimine başladı.

Amasya Merzifon’da yaklaşık 1.800 kişilik istihdamı ile 70’in üzerinde ülkeye ihracat gerçekleştiren Silverline, Coronavirus (Covid-19) ile mücadelede en ön saflarda gece gündüz çalışan sağlık personeline destek olmak amacıyla temel ihtiyaçlara yönelik çalışmalar başlattı. Tulum ve maskeleri ihtiyaç duyan çevre hastanelere gönderen Silverline, koruyucu yüz siperliği üretimine de başladı. Günde yaklaşık 500 adet yüz siperliği üreten marka, ilk etapta Amasya Merzifon, Suluova, Gümüşhacıköy Eğitim ve Araştırma hastanelerine N 95 maske ve tulum gönderdi. Silverline, şu ana kadar Samsun, Amasya, Çorlu, Merzifon, Suluova, Havza, Vezirköprü, Çorum – Osmancık ve Gümüşhacıköy Devlet Hastaneleri, Aile Hekimlikleri ve Sağlık Ocaklarına, Ankara Hacettepe Üniversitesi Rektörlüğü, Samsun OMÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi, Çorum Hitit Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Tokat Gazi Osman Paşa Üniversitesi Araştırma Hastanesi, Trabzon KTÜ Araştırma Hastanesi ve Ankara Şehir Hastanelerine ürettiği yüz siperliklerini gönderdi. Yüz siperliği üretiminin devam ettiği fabrikada ihtiyaca göre gönderimler yapılıyor.

SAĞLIK ÇALIŞANLARINA AEROSOL BOX VE NUMUNE ALMA KABINI ÜRETIMINE BAŞLADI

Sağlık çalışanlarının virüsle direk temasını engellemek ve korunmalarını sağlamak amacı ile doktorların yönlendirmeleri ile geliştirilen ve üretimine başlanan Aerosol Box ve Numune Kabinleri ihtiyaç duyulan hastanelere gönderilecek. Aerosol Box, entübasyon sırasında hasta kan ve sekresyonlarının (salgılarının) sağlık çalışanına temasını engelliyor. Numune Alma Kabini ile hastadan sürüntü örneği alınırken hastanın öksürmesi, hapşırması sonucu ortama yayılacak sekresyonlarının (salgıların) sağlık çalışanına gelmesini engelliyor. Kabinler ilk etapta Amasya Sabuncuoğlu Eğitim Araştırma Hastanesi, Merzifon Kara Mustafa Paşa Devlet Hastanesi, Çorum Eğitim Araştırma Hastanesi ve Suluova Devlet Hastanelerine gönderilecek.


İçeriği Paylaşın