Takeda Türkiye’ye 4 Ödül

Takeda Türkiye’ye 4 Ödül

Takeda Türkiye’ye 4 Ödül

Bizi Takip Et


Takeda Türkiye, dünyanın en prestijli ödül programlarından biri olan Brandon Hall Grup tarafından başarılı İnsan Kaynakları uygulamalarına verilen ödül programında dört ödül birden kazandı.

Takeda Türkiye, iş dünyasının Akademi Ödülleri olarak kabul edilen Brandon Hall’da “Pazarlama Yönetici Adayı İşe Alım Projesi” ve “ Spesifik Ürünler Saha İşe Alım ve Onboarding Programı” ile iki gümüş ve iki bronz olmak üzere dört ödülün sahibi oldu.

Takeda Türkiye İnsan Kaynakları; ilk kez 1994’te verilmeye başlanan ve İK ve Şirket Yöneticileri tarafından sıklıkla “Oscar” olarak adlandırılan sektörün en prestijli ödül programı Brandon Hall Group tarafından 4 önemli ödül kazandı. Tüm dünyada binlerce şirketin başvurduğu bu yarışmada dört ödül birden alan Takeda Türkiye İnsan Kaynakları Departmanı, aldıkları ödüllerin Takeda Türkiye çalışanlarında büyük mutluluk ve gurur yarattığını söyledi.

Takeda Türkiye, y-jenerasyonunun işe alımıyla ilgili geliştirdiği “Pazarlama Yönetici Adayı İşe Alım Projesi” ile;  genç yeteneklerin işe alınmasında yeni yaklaşımlar ortaya koydu. Bu bağlamda, yeni bir iletişim stratejisi ile online test, videolu mülakat gibi araçları içeren y-jenerasyonuna özel bir işe alım projesi tasarladı ve en yetenekli adayların işe alınması için özel bir değerlendirme merkezi kurdu. Bu proje; ödül programının “Yetenek Kazanımında Mükemmellik Kategorisinde” iki madalya ile ödüllendirildi;

  • En İyi Benzersiz / Yenilikçi Yetenek Kazanım Programında bronz madalya
  • Yetenek Kazanım Sürecinde En İyi Gelişme kategorisinde gümüş madalya

Genç yeteneklerin kazanımı için geliştirilen bu yenilikçi yaklaşım Takeda Türkiye’nin aynı zamanda ilaç endüstrisindeki saygınlığına da güçlendirdi.

Takeda Türkiye İnsan Kaynakları,  2016 yılında giriş yaptığı Spesifik Ürünler İş Birimi için yepyeni bir ekip kurdu. İnsan Kaynakları Departmanı, yeni ekibin Takeda’da güçlü bir başlangıç yapmasına olanak veren farklı bir işe alım ve başlangıç programı geliştirdi. Bu programı farklı kılan şey,  pek çok önemli boyutu tek bir platformda toplaması sebebiyle yeni katılan kişilerin şirket kültürüne kolay adapte olabilmesini sağlarken,  kişiye özel ve kalbe dokunan bir tarafının da olmasıydı.

Takeda Türkiye, “Spesifik Ürünler Saha Ekibi İşe Alım ve Başlangıç Programı ile  Yetenek Kazanımında Mükemmellik ve Satış Performansında Mükemmellik Kategorilerinde” 2 ödüle layık görüldü.

  • En İyi Satış İşe Alım ve Başlangıç Programında bronz madalya
  • En İyi Yeni İşe Alım ve Başlangıç Programında gümüş madalya

Takeda Türkiye’nin kazandığı bu dört ödülün Takeda’nın İnsan Kaynakları alanındaki yenilikçi ve verimli uygulamalarını sürdürmesini adına kendilerine ilham verdiğini söyleyen Takeda Türkiye Genel Müdürü Gamze Yüceland, “Sektörün en prestijli ödül programı olan, İK ve Şirket Yöneticileri tarafından “Oscar” olarak adlandırılan Brandon Hall Group tarafından Takeda Türkiye İK ekibinin kazandığı ödüller bizleri sadece motive etmekle kalmadı, aynı zamanda insan kaynaklarındaki yenilikçi uygulamalarımızın dünya standartlarında olduğunu da kanıtladı.  

İş Dünyasının en önemli ödüllerinden biri olan Brandon Hall’ da binlerce kuruluş arasından dört ödül birden kazanmak mutluluk verici. En iyi işveren olmak için tutkuyla çıktığımız bu yolda bu ödüller yaptıklarımıza değer katmaktadır. Çalışan mutluluğuna odaklı insan kaynakları uygulamalarımızın ödüllerle taçlandırılması çok kıymetli.  Bu ödüller, İnsan Kaynakları alanındaki yenilikçi ve verimli uygulamalarımızı sürdürmek konusunda bize motivasyon kaynağı oldu. Takeda ailesinin bir üyesi olmaktan gurur duyuyor ve tüm çalışanlarımızın bu duyguyu paylaştığına inanıyorum. İK alanında başarılı uygulamalarımıza devam ederek çalışanlarımızla birlikte şirketimizi daha iyi noktalara taşıyacağız” dedi.


İçeriği Paylaşın