Kanser Araştırmada Güç Birliği

Kanser Araştırmada Güç Birliği

Kanser Araştırmada Güç Birliği

Bizi Takip Et


Johnson & Johnson, merkezi ABD’nin Kaliforniya Eyaleti’nde bulunan Cougar adlı biyoteknoloji şirketinin tüm hisselerini, 1 milyar dolara satın alacağını açıkladı.

Prostat kanseri, meme kanseri ve mültipl miyelom alanlarında ilaç geliştiren Cougar Biotechnology’nin ileri derecede prostat kanseri konusunda geliştirdiği tedavi seçeneğinde 3. faz klinik araştırmaları bulunuyor. Cougar şirketi çalışmalarını, Johnson&Johnson’ın bir parçası olan Ortho Biotech Kanser Araştırma ve Geliştirme Şirketi ile birlikte sürdürecek.

Ortho Biotech Kanser Araştırma ve Geliştirme Şirketi Başkanı Dr. William Hait, satın almayla ilgili yaptığı açıklamada “Cougar Biotechnology’nin, başarılı kadrosuyla şirketimize entegrasyonunun, küresel kanser çalışmalarında liderlik yolunda konumumuzu güçlendireceğine inanıyorum” dedi.   Dr. Hait, şirketin geliştirdiği yeni ilaçlarla kanser tedavisindeki süreçleri etkileyecek önemli adımlar atılmasının hedeflendiğini kaydetti.

Cougar Yönetim Kurulu Başkanı Alan Auerbach ise prostat kanseri tedavisi seçeneğinde elde edilen başarının sürekliliği için Johnson & Johnson gibi sağlık sektöründe kaynak ve bilgi birikimi açısından güçlü ve deneyimli bir sağlık şirketinin desteği ve uzmanlığını yanlarına almaktan memnuniyet duyduklarını ifade etti.

Johnson&Johnson bünyesinde ilaç araştırma, geliştirme ve pazarlama faaliyetlerini yürüten Janssen-Cilag Türkiye Genel Müdürü Ayşe Çetinel ise Janssen-Cilag’ın yenilikçi ilaç geliştirme konusundaki kararlılığını vurgulayarak “Bu değişimin sağlık araştırmalarının daha ileri bir noktaya ulaşması ve yenilikçi tedavi seçeneklerinin artması konusunda önemli bir adım olduğuna inanıyorum” dedi.


İçeriği Paylaşın