Türkiye’nin vegan sertifikalı un markası

Türkiye’nin vegan sertifikalı un markası

Türkiye’nin vegan sertifikalı un markası

Bizi Takip Et


Türkiye’nin un ihracatı Erişler Gıda’nın 2014 yılında perakende piyasası ile buluşturduğu Eriş Un, vejetaryen ve veganlar için Avrupa’nın  güvenilir sertifika olarak kabul edilen “V-Label” sertifikasına layık görüldü. Eriş Un böylece ürünlerinde Avrupa Vejetaryenler Birliği’nin “vegan etiketini” kullanma hakkına sahip olan Türkiye’deki un markası oldu

V-Label sertifikası, sadece uluslararası akreditasyonu olan, yerel gıda kontrol laboratuvarlarının yılda iki kez habersiz denetimi ve ürün analizini kabul eden firmalara veriliyor. Eriş un, bu denetimlerin tümünü kabul ederek ürünlerinin içeriğine gösterdiği titizliği uluslararası bir gıda sertifikasıyla taçlandırdı. Eriş Un ürünlerinin tamamında Avrupa düzeyinde uluslar arası  örgüt olan Avrupa Vejetaryenler Birliği’nin (European Vegetarian Union) V-Label sertifikası bulunuyor.

BRC VE HELAL SERTİFİKALARI DA BULUNUYOR

Uluslararası standartlarda üretim yapan Erişler Gıda, dünyanın gıda alanında prestijli sayılan sertifikalarından BRC sertifikasına da sahip. Ayrıca Eriş Un GİMDES’ten alınan Helal Sertifikası’na da sahip.  Tüm Erişler Gıda ürünleri, sosundan paketlemesine kadar GİMDES’in ciddi kontrollerinden geçerek tüketiciyle güvenle buluşuyor.


İçeriği Paylaşın