Emzirme Döneminde Göğüs Pompası Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Emzirme Döneminde Göğüs Pompası Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Emzirme Döneminde Göğüs Pompası Seçimi Neye Göre Yapılmalı?

Bizi Takip Et


Emzirmek bir bebeği beslemenin en doğru yoludur. Anneler çalışma, sosyal yaşam ya da sağlık sorunları gibi birçok nedenden dolayı bebeklerinden ayrı kaldıklarında da onları anne sütü ile beslemeye devam edebiliyorlar. Bu süreçte ihtiyaca uygun bir göğüs pompası seçmek çok önemli.

Arada Bir Göğüs Pompası Kullanacaksanız;

Göğüs pompası seçiminde en önemli kriter göğüs pompasını hangi amaçla kullanacağınızdır. Örneğin arada bir arkadaşlarınızla buluştuğunuzda dolabınızda yedek anne sütü olmasını istiyorsanız ya da bir süre bebeğinizi emzirdikten sonra sütünüzü arttırmak için göğüs pompası kullanacaksanız, büyük bir yatırım yapmanıza gerek olmadan elle sağım yapabileceğiniz manuel bir göğüs pompası kullanabilirsiniz.

Lansinoh Manuel Göğüs Pompası, uyarı ve sağım fazları ile bir bebeğin doğal emiş ritmini en yakın şekilde taklit eder. Bunun yanında ergonomik yapısı sayesinde tek elle ve rahatça kullanılabilir.

Düzenli Aralıklarla Göğüs Pompası Kullanıcaksanız;

Diğer yandan işe başlayacaksanız ve düzenli bir şekilde göğsünüzü sağmanız gerekiyorsa elektrikli ve çift sağımlı bir pompa tercih etmeniz önemlidir. Çalışırken anne sütünün devam edebilmesi için işinize ara vererek, her 2 ya da 3 saatte bir, her göğüsten en az 15 dakika süt çıkarmanız gerekiyor. Bu ortalama her süt çekme seansı için 30-40 dakika harcamanız demektir. Bu süreyi kısaltmak için her iki göğsü aynı anda sağabileceğiniz çift sağımlı bir pompa kullanmanız bu süreyi yarıya indirecektir.

Lansinoh 2’si 1 Arada Göğüs Pompası, çiftli ve tekli olarak kullanılabilir. Uyarı ve sağım fazları ile anne sütünün akışını arttırır. 3 farklı sağım modu ve 8 farklı vakum seviyesi ile her annenin konforuna uygun sağım seçenekleri sunar.


İçeriği Paylaşın