Umut Özkul, Astrazeneca Türkiye Finans Direktörü Oldu

Umut Özkul, Astrazeneca Türkiye Finans Direktörü Oldu

Umut Özkul, Astrazeneca Türkiye Finans Direktörü Oldu

Bizi Takip Et


İlaç ve finans sektörlerinde farklı şirketlerde yönetim tecrübesine sahip olan Umut Özkul, AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü (CFO) görevine atandı.

Kariyerine denetim alanında başlayan ve 1996-1998 yılları arasında PwC’da çalışan Umut Özkul, bu tecrübesinin ardından 1999 yılında Unilever’de Yönetim Muhasebesi Müdür Yardımcısı olarak görev aldı. 1999 yılında Johnson & Johnson İlaç Bölümü Janssen Türkiye’ye katılan ve buradaki 18 yıllık kariyeri boyunca Türkiye Hazine & Raporlama Müdürü, Finans & İdari İşler Direktörü, CFO, CFO (Johnson & Johnson Medikal Cihazlar), İngiltere ve İrlanda Finans İş Ortaklığı Yöneticisi, Körfez Ülkeleri CFO ve Türkiye Dış İlişkiler Direktörü pozisyonlarında görev alan Umut Özkul, kariyerine 2018 yılından beri Schindler Türkiye’de Finans Direktörü (CFO) olarak devam etmekteydi.

Lisans eğitimini 1996 yılında Boğaziçi Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi İşletme bölümünde tamamlayan Umut Özkul, kariyerine AstraZeneca Türkiye Finans Direktörü (CFO) olarak devam edecek.


İçeriği Paylaşın