Vajinal Mantara Karşı Doğal Yöntem: Nioli Yağı

Havuz sezonu açıldı mantara dikkat! Kirli ya da fazla klorlu sular mantar, genital enfeksiyon gibi birçok sağlık sorununa neden olabilir. Bu yüzden vajinal mantarı karşı doğal yöntem olan nioli yağını kullanabilirsiniz.

Vajinal Mantara Karşı Doğal Yöntem: Nioli Yağı

Bizi Takip Et


Havaların ısınmasıyla havuz sezonu da açıldı. Ancak kirli ya da fazla klorlu suların mantar, genital enfeksiyon gibi birçok sağlık sorununu beraberinde getirdiğini unutmamak gerekiyor. Uzmanlar özellikle kadınların havuza girerken dikkatli olmasını tavsiye ediyor.
MANTARI EN ÇOK KADINLAR YAŞIYOR
Havuz suyu içerisinde bulunan klor, havuz enfeksiyonlarının ortaya çıkmasının en önemli nedeni. Bu durum özellikle kadınlar için ciddi sorunlara neden olabiliyor. Çünkü klor, vajen florasını bozan bir dezenfektandır. O nedenle çok kalabalık, kirli ya da aşırı klorlu havuzlara dikkat edilmeli.
NİOLİ, CİLT SORUNLARI İÇİN BİRE BİR
Başta mantar, vajinal enfeksiyon gibi sorunlar için nioli yağını öneren Güzellik Koçu Meltem Demir, “Nioli yağı soğuk algınlığı tedavisinde, bağışıklık sisteminin düzeltilmesinde, ağrı giderici özelliği sayesinde yaralarda kullanmasının yanı sıra cilt sorunları için bire birdir. Çay ağacı ile benzer özelliktedir ve onun kullanıldığı her yerde kullanılabilir” diye konuştu.
İÇ ÇAMAŞIRINIZA DAMLATIN
Ayak mantarı, tırnak mantarı ve nasır şikayetlerinde sıcak su içine birkaç damla damlatılarak kullanılabileceği ya da tırnakların yağ ile ovulabileceğini aktaran Demir, “Ayrıca vajinal enfeksiyonu önlemede, vajina florasını düzenlemede inanılmaz önemli bir yağdır. Vajinal kaşıntı, akıntı, kötü koku gibi şikayetlerle savaşır. İç çamaşırı yıkanırken çamaşır makinasının yumuşatıcı gözüne birkaç damla nioli yağ damlatılabilir. Yağ doğrudan iç çamaşırına da damlatılabilir. Bu biçimde 1-2 damladan daha fazla kullanımı yeterlidir. Yağın vajinaya kesinlikle sürmeyiniz tahrişe neden olabilir” ifadelerini kullandı.
DİREKT CİLDE UYGULANMAMALI
Sabit yağlar ile karıştırıldıktan sonra cilde uygulanacağını aktaran Demir, “Fakat doğrudan, seyreltilmeden cilde uygulanması önerilmez. Bu ciltte tahrişe sebep olabilir. Hafif boğaz ağrısı için gargara suyuna katılarak kullanılabilir. Ağrıyı hafifletir. Balgam söktürücüdür. Siğil, uçuk gibi cilt sorunlarından kurtulmada yardımcıdır. Ağız içi aft benzeri yaralardan, diş eti iltihaplarından kurtulmada yardımcıdır.” dedi.

İçeriği Paylaşın