Zade Vital'e Altın Pusula’da ‘Türkiye Markası’ Ödülü

Türkiye’nin sağlıklı yaşam dostu markası Zade Vital, bu sene 50. yılını kutlayan Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından 20’ncisi düzenlenen Altın Pusula’da ‘Türkiye Markası’ ödülünün sahibi oldu.  

Zade Vital'e Altın Pusula’da ‘Türkiye Markası’ Ödülü

Bizi Takip Et


135 yıllık bir mirasın temsilcisi olan Helvacızade Şirketler Grubu’nun sağlık kanadı Zade Vital, Türk tohumlarına sağlık alanında değer katmaya yönelik ulusal ve uluslararası çaptaki projeleriyle sektörde bir ödüle daha layık görüldü.

Türkiye’de halkla ilişkiler sektörünün ilk ödül programı olarak bilinen, bu yıl ise 21 ana ve 27 alt kategoride 400’e yakın projenin incelendiği Altın Pusula’da ‘’Türkiye Markası’’ kategorisi ödülü ‘’Çörek Otu Günü’’, Zade Global ile ABD ve 20 ülkede yürütülen çalışmalarıyla Zade Vital’e verildi.  

Anadolu’nun bereketli topraklarından çıkan Türk tohumlarını bilimin ışığında Ar-Ge’deki uzmanlığıyla katma değerli ürünlere dönüştüren Zade Vital’in “Çörek Otu Günü” projesi; nadide tohumun halk nezdinde ve uluslararası ölçekte farkındalığını artırmak ve gelecek nesillere ulaşmasını sağlamak için geliştirildi.

Proje kapsamında çörek otu kaynaklı doğru ve güvenilir ürün konusunda toplumda duyarlılık oluşturulması hedeflendi. Çörek otunun tarihi, zengin içeriği ve faydalarına dikkat çekerek, Ege Üniversitesi ile birlikte Ar-Ge çalışmaları yapan Zade Vital, iş birliği yaptığı  çiftçilerle de tohumun sürdürülebilirliği üzerine odaklanıyor. Zade Vital ülkemizin topraklarından güç alarak 40’tan fazla bitki ve tohumu yüksek kaliteli ürünler olarak eczanelere kazandırdı.

"TÜRK TOHUMLARININ GÜCÜNÜ DÜNYAYA TANITMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Altın Pusula’da ‘’Türkiye Markası’’ ödülüne layık görülen Zade Vital’in Genel Müdürü Dr. Çağlan Kuruner, duygularını şöyle ifade etti:

“Doğanın muhteşem hediyelerinden ilham alan ve sosyal sorumluluk felsefesiyle bundan yıllar önce faaliyete geçen Zade Vital olarak Türkiye Halkla İlişkiler Derneği (TÜHİD) tarafından düzenlenen Altın Pusula’da bu anlamlı ödüle layık görülmekten kıvanç duyuyoruz. Yerli ve milli bir marka DNA’sına sahip olmamızla beraber, Çörek Otu Günü projemiz kapsamında bu özel tohumun farkındalığını arttırmakla kalmayarak, global arenada da çörek otunun bilinirliğini arttırmak adına önemli adımlar attık. Anadolu’nun bereketli topraklarından alarak sunduğumuz çörek otu ve  ülkemize mal olan birçok  tohumun globalleşmesini destekleyecek ‘’Çörek Otu Günü’’ gibi projelerle Türk tohumlarının gücünü dünyaya tanıtmaya devam edeceğiz.” .


İçeriği Paylaşın