Allergan Medikal Estetik “Beauty Decoded” Etkinliğini Türkiye’de Düzenledi!

Allergan Medikal Estetik “Beauty Decoded” Etkinliğini Türkiye’de Düzenledi!

Allergan Medikal Estetik “Beauty Decoded” Etkinliğini Türkiye’de Düzenledi!

Bizi Takip Et


Allergan Medikal Estetik tarafından gerçekleştirilen ve medikal estetik uygulamaların tüm süreçlerini masaya yatıran ‘Beauty Decoded’ organizasyonu Türkiye’de yapıldı. Sunuculuğunu Tanem Sivar’ın yaptığı etkinliğe, MD Codes’un yaratıcısı dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Mauricio de Maio, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer ve Vogue Dergisi Güzellik Direktörü Valerie Dayan katıldı. Medikal estetik uygulamaların şifrelerine ışık tutulduğu organizasyonda iş, cemiyet ve sanat dünyasından ünlü isimler yer aldı.

Allergan Medikal Estetik, 25 Eylül, 2019 tarihinde tüketicileri medikal estetik uygulamalarının ve kadının güzellik algısı ile ilgili önemli konuların masaya yatırıldığı ‘Beauty Decoded’ organizasyonuna ev sahipliği yaptı. Sunuculuğunu Tanem Sivar’ın yaptığı ve MD Codes’un yaratıcısı dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Mauricio de Maio, Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Reha Yavuzer ve Vogue Dergisi Güzellik Direktörü Valerie Dayan’ın katıldığı etkinlikte; iş, cemiyet ve sanat dünyasından Türkiye’nin önemli kadınları bir araya geldi. Medikal estetik uygulamaları, uygulama kararındaki psikolojik etkenler ve doğru tedavi süreçleriyle ilgili kodlara ışık tutulan organizasyon, dünyaca ünlü plastik cerrah Dr. Mauricio de Maio’nun katılımıyla gerçekleştirildi. De Maio, yaratıcısı olduğu MD Codes’un tüm detaylarını aktararak medikal estetikle güzelliğin bileşenlerini 360 derece değerlendirdi. Etkinlikte, Allergan tarafından kadınların estetik uygulama yaptırma kararını araştıran global çalışmanın sonuçları da tartışıldı.

“MEDİKAL ESTETİĞİ KUŞATAN SIRLARI ORTADAN KALDIRMAYI HEDEFLİYORUZ”

Medikal estetik ile eğitimi konusunda dünyaca bir üne sahip ve MD Codes’un yaratıcısı olan Brezilyalı plastik cerrah Dr. Mauricio de Maio; “Tüketicilerin hem medikal estetikle ilgili sorularına cevap bulmaları, hem de arzu ettikleri görünüme kavuşmaları için ayrıntılı bir konsültasyon yapılması büyük önem taşıyor. İyi bir uzmanın yalnızca iyi uygulama yapmaktan öteye geçip hasta için bir danışman olması gerekiyor. Sadece bu yıl Türkiye dışında 14 ülkede gerçekleştirdiğimiz ‘Beauty Decoded’ eğitim programı ile uzmanların estetik uygulamaların duygusal yansımalarını göz önünde bulundurarak hastaların duygusal beklentilerini dikkate almaları gerektiğini anlatıyoruz. Bu şekilde hastaların da tedaviyle ilgili soru işaretlerini ortadan kaldırmayı ve medikal estetiği kuşatan sırları tüm dünyada ortadan kaldırmayı hedefliyoruz” dedi.

“AMACIMIZ DUYGULARI EN İYİ YANSIDAN İFADEYİ YARATMAK”

Prof. Dr. Reha Yavuzer, kadınların medikal uygulamalara yaklaşımının önemli ölçüde değiştiğine dikkat çekerek; “Allergan tarafından kadınların estetik uygulama yaptırma kararının incelendiği araştırmaya göre katılımcıların yüzde 80’i yüzünün görünümüne önem veriyor. Yüzde 63’ü görünümünü iyileştirmek için para harcamaya değeceğini düşünüyor ve yüzde 82’si beş yıl öncesine oranla yüz dolgularının daha fazla kabul gördüğüne inanıyor. Araştırmanın bir diğer önemli sonucu ise katılımcıların yüzde 19’unun önümüzdeki yıl yüz dolgusu yaptırmayı düşünmesi ancak yüzde 59’unun seçenekleri görüşmek için bir uzmanla konsültasyon ayarlayacak güvene hala sahip olmaması. Bunun nedeni yüzde 32 oranında doğal görünmeme korkusu iken yüzde 30 oranında da güvenlik endişesi” dedi.

Türkiye’deki kadınların da görünümlerine ilgi gösterdiğini ve yenilenen uygulamaları takip ederek tedavi kalitesini ön planda tuttuğunu belirten Prof. Dr. Reha Yavuzer, “Hastaların küçük bir dokunuşla kendilerinin en iyi halinde ulaşabilmesi için beklentilerinin doğru algılanması çok önemli. Bu nedenle medikal estetikte başarı doğru konsültasyonla başlar diyebiliriz. MD Codes, bu zorlu belirsizlikleri açığa kavuşturarak uzmanların medikal estetik uygulamalarını daha iyi anlamalarına yardımcı olacak bir kılavuz. Eğitim programı sayesinde uzmanlar hastaya doğru soruları soruyor ve hasta da uygulama yaptırma kararı verirken ne yapacağını ne soracağını ve ne bekleyeceğini biliyor. Bu sayede hem konsültasyon sürecinden hem de sonuçtan çok daha fazla memnun kalıyor. Bizim de amacımız medikal estetikle ilgili doğru bilinen yanlışları ortadan kaldırarak soyut beklentileri somut bir hale getirmek” dedi.


İçeriği Paylaşın