Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açıldı

Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açıldı

Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası Açıldı

Bizi Takip Et


Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası, törenle hizmete açıldı. Törende konuşan İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Kayaşehir’de inşaatı devam eden, Avrupa’nın en büyük kent hastanesi olacak İkitelli İstanbul Şehir Hastanesi’nin bir şaheser olduğunu söyledi.

Başakşehir Devlet Hastanesi’ne bağlı olarak ilçenin farklı noktalarında hizmet veren poliklinikler, yapımı tamamlanan Ek Hizmet Binası’nda bir araya getirildi. Poliklinik hizmetlerinin tek çatı altında yürütülmesini sağlayan binanın açılışına; İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İdris Kurtuluş’un yanı sıra sağlık çalışanları katıldı.

Törende konuşan Başkan Yasin Kartoğlu, Başakşehir’in marka şehir olma yolunda emin adımlarla ilerlediğini belirterek, “Vatandaşlarımızın daha kaliteli sağlık hizmeti alması için yapılan bu yatırımı çok değerli buluyorum. Marka olma konusunda ilçemize ciddi bir avantaj sağlayacak Avrupa’nın en büyük şehir hastanesi hızla yükseliyor. Bu hizmetler ve yatırımları yapan Sağlık Bakanlığımıza teşekkür ediyorum” dedi.

Hizmete açılan hizmet binasının Başakşehir’e hayırlı olmasını dileyen İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, şunları söyledi:

“Bir hafta önce İkitelli Şehir Hastanesi’ne gittim. Emin olun bir şaheser. Sağlık binası şaheseri. Şu anda dünyada deprem izolasyonlarının en çok kullanıldığı bina. 1 milyon metrekare kullanım alanı var. Ülke olarak hedeflerimiz, vizyonumuz büyük. Hep birlikte daha çok çalışarak ülkemizi lider ülke haline getireceğiz.”

Konuşmaların ardından İstanbul İl Sağlık Müdürü Prof. Dr. Kemal Memişoğlu, Başakşehir Kaymakamı Kazım Tekin, Başakşehir Belediye Başkanı Yasin Kartoğlu ve Başakşehir Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. İdris Kurtuluş, kurdele keserek Ek Hizmet Binası’nı hizmete açtılar.

4 kat oluşan ve 3 bin metrekare kapalı alana sahip Başakşehir Devlet Hastanesi’nin Ek Hizmet Binası, 4 milyon 510 bin liraya mal oldu. Yeni poliklinik binasında, dâhiliyeden fizik tedaviye, ortopediden göz hastalıklarına kadar birçok alanda Başakşehirlilere hizmet veriliyor.


İçeriği Paylaşın