Chiesi İle Pharmactive, Güçlerini Birleştirdi

Chiesi İle Pharmactive, Güçlerini Birleştirdi

Chiesi İle Pharmactive, Güçlerini Birleştirdi

Bizi Takip Et


Chiesi Türkiye ve Pharmactive, ürün satınalması ve üretimde işbirliği kararı alarak iki önemli anlaşmaya imza attılar. Türkiye’deki yerel yatırımlarını artırmaya yönelik stratejisi kapsamında İtalyan ilaç şirketi Chiesi, Pharmactive ile ürün satınalma ve yerel üretim anlaşması imzaladı.

Türkiye’de 10 yılı aşkın bir süredir faaliyet gösteren İtalya merkezli uluslararası ilaç firması Chiesi, temel tedaviler grubundaki ürünler için ulaştığı uzmanlık alanlarında ürün portföyünü genişletmek amacıyla Pharmactive ile iş birliğine imza attı. Chiesi, Türkiye’de büyüme planının önemli bir adımı olarak yeni ürün işbirlikteliğinin yanısıra temel ve özel tedaviler portföyünde yer alan bazı ürünleri için yerel üretim kararı aldı. Bu işbirlikteliğinin ilk aşaması nazal steroid spreyin üretimi ile başlayacak olup, Chiesi tarafından gerekli teknoloji transferinin tamamlanmasını takiben üretime başlanacak. Bir sonraki aşamada Türkiye’den Avrupa ülkelerine ihracat konusu da şirketin planları arasında yer alıyor.

Chiesi Türkiye Genel Müdürlüğü’nde yapılan imza törenine Chiesi Türkiye Genel Müdürü Filiz Balçay, Pharmactive Yönetim Kurulu Başkanı Haluk Sancak ile iki şirketin iş geliştirme ve pazarlama yönetim ekipleri katıldı.


İçeriği Paylaşın