Dünyaya Nükleer Tıp Hizmeti Sunuyor!


Bizi Takip Et


Dr. Şükrü Bozluolcay

 Yönetim Kurulu Başkanı

Onkoloji ve nükleer tıp ağırlıklı hizmet veren Bozlu Holding; ilaç, tıbbi hammadde ve cihaz alanında yurt dışında yatırımlar yapıyor. Bünyesindeki firmalardan biri olan MNT; ekipman, sağlık personeli ve radyofarmasötik (Hastalara enjeksiyon veya ağız yoluyla verilen, çok düşük miktar radyoaktivite ve buna bağlanan kimyasal ilaçlardan oluşan maddeler) sağlayarak “nükleer tıp bölümü” ve “radyasyon onkolojisi bölümü” işletmeciliği çözümleri sunuyor. Amerika merkezli Capintec ise, radyasyon ölçüm, izleme ve korunma cihazlarının üretimini, satış ve pazarlamasını yapıyor. Eczacıbaşı – Monrol Nükleer Ürünler Sanayi ve Ticaret A.Ş. ise; tanı ve tedavide kullanılan nükleer tıp yöntemleri için radyofarmasötik ilaç üretimi gerçekleştiriyor. Grubun Türkiye’de ve yurt dışında kanser tanı ve tedavisine yönelik hizmet veren merkezleri de var.

Bozlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Şükrü Bozluolcay, grubun yurt dışındaki sağlık yatırımlarıyla ilgili şu bilgileri verdi:

“Yurt dışındaki merkezlerimizde radyoloji, nükleer tıp, radyoterapi ve medikal onkoloji alanlarında hizmet veriyoruz. Romanya ve Moldova’daki merkezlerimizde nükleer tıp, radyoterapi gibi alanlarda hasta kabul etmekteyiz. Romanya’da Neolife markasıyla iki tıp merkezimiz bulunuyor. Her iki lokasyonumuz da onkoloji odaklı ayaktan teşhis ve tedavi merkezlerdir. Moldova’da ise, özel bir hastanenin radyoloj bölümünü işletiyoruz. 2018 yılında Bulgaristan’da Acıbadem Grubu Hastaneleri’nde nükleer tıp ve radyasyon onkolojisi bölümlerinde de hizmet vermeye başladık.

Neolife Onkoloji Teşhis Merkezi (Bükreş, Romanya)

“YURT DIŞI YATIRIMLARIMIZI SÜRDÜRECEĞİZ”

Eczacıbaşı-Monrol isimli ortak şirketimiz; Romanya, Bulgaristan, Dubai ve Mısır’da nükleer tıpta kullanılan radyoaktif ilaç üretiyor. Ülkemizdeki üretim tesislerinden de yurt dışına ürünler yollanıyor. Ayrıca, Amerika Birleşik Devletleri’nde tıbbi cihaz üretim tesisimiz var. Bu tesiste üretilen ürünleri dünyanın birçok ülkesine gönderiyoruz.

 Ülkemizdeki sağlık kuruluşlarının dünyanın çeşitli yerlerinde faaliyet göstermesi Türk sağlık sektörünün ulaştığı nokta açısından son derece önemli. Uluslararası arenada kabul görülmemiz; kalite ve deneyim standartlarımızın iyi olduğunu gösteriyor. Tabii ki, yatırım yapılan her ülkenin kendine has birçok farklılıkları ve zorlukları var. Elde ettiğimiz deneyim ve başarılar, geçirilen süreçler itibarıyla  Türkiye’ye benzeyen ülkelerde başarıyı tekrarlayabilme imkanı tanıdı. Ayrıca, ülkemizdeki yoğun rekabet ve genişleme alanlarının daralması da yurt dışında yatırım yapılmasının nedenleri arasında yer alıyor. Biz de bu nedenlerden ötürü; imkanlar elverdiği müddetçe, yurt dışı yatırımlarımızı sürdürmek istiyoruz. Yurt dışındaki sağlık yatırımlarıyla ilgili hedefimizde birçok ülke var. Ancak yatırım yapmayı düşündüğümüz ülkelere giriş yaparken uzun süren bir inceleme ve planlama dönemi geçiriyoruz. Şartların oluştuğuna inandığımız zaman projemizi realize ediyoruz.”

Esra Kazancıbaşı Öztekin

sagligimicin@gmail.com

Not: Bu yazı 26 Mart 2019 tarihinde Yenibirlik Gazetesinde yayımlandı.

Dünya Sağlık Sektörüne Türk Damgası Yazı Dizisinin 1. yazısı için aşağıdaki linke tıklayınız:


İçeriği Paylaşın