Esra İlkay, Astrazeneca Doğu Avrupa Marka Müdürü Oldu

Esra İlkay, Astrazeneca Doğu Avrupa Marka Müdürü Oldu

Esra İlkay, Astrazeneca Doğu Avrupa Marka Müdürü Oldu

Bizi Takip Et


AstraZeneca Türkiye’de Kıdemli Ürün Müdürlüğü görevinin ardından AstraZeneca Londra’da Global Marka Müdürü görevini başarıyla yürüten Esra İlkay, Doğu Avrupa Marka Müdürü görevine atandı. Esra İlkay, yeni görevinde Doğu Avrupa’da yer alan 22 ülkenin marka yönetimine liderlik edecek.

Marmara Üniversitesi Eczacılık Fakültesi’nde 1998 yılında eğitimini tamamlayan İlkay, Koç Üniversitesi’nden aldığı İşletme Yüksek Lisansı’nın ardından ilaç sektöründe kariyerine başladı. Sektörde edindiği yedi yıllık deneyimin ardından AstraZeneca’ya katılan İlkay, görev yaptığı beş yıl boyunca, AstraZeneca ürün portföyündeki önemli markaların bölgesel ve global yönetiminde yer aldı.

Reçetesiz ilaçlar, antibiyotikler, gastroentrolojik ve kardiyovasküler tedaviler, diyabet ve metabolizma hastalıkları ile Akut Koroner Sendrom alanlarında farklı ürün gruplarının yönetimini üstlenen İlkay, aynı zamanda uluslararası pazarlama işbirlikleri alanında, orjinal ve jenerik ürün segmentlerinde, yeni ürün lansmanlarında ve fikir lideri iletişiminde uzmanlaştı.

Doğu Avrupa Ticari Dönüşüm Direktörü Jenny Winter, Esra İlkay’ın Bölgesel Marka Müdürü pozisyonuna atanması ile ilgili yaptığı açıklamada global anlamda yönetim tecrübesi olan bir yöneticinin Doğu Avrupa Bölgesi’ne katılmasından duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Marka Yönetimi konusunda Doğu Avrupa’da fark yaratacaklarına inandığını söyledi.


İçeriği Paylaşın