Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı

Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı

Glomus Tümörü Teşhisi İçin Gitmediğim Hastane Kalmadı

Bizi Takip Et


Tekirdağ’da yaşayan 50 yaşındaki ev hanımı Elmas Dağ, parmağındaki şiddetli ağrı nedeniyle Memorial Hastanesi’ne başvurdu. Elmas Dağ, hastalığının öyküsüyle ilgili soruları yanıtladı.

Şikayetiniz ne zaman ve nasıl başladı?

5 yıl önce sağ baş parmağımda şiddetli ağrı hissetmeye başladım. Geçici bir durum olduğunu düşündüm fakat giderek ağrı şiddetlenmeye başladı. 2 ayrı hastaneye gittim, her iki yerde yapılan incelemede hiçbir bulguya rastlanmadı ve doktorlar bunun psikolojik bir durum olduğunu ve zaman zaman bu tür şikayetlerin olabileceğini söyledi. Fakat ağrım aylarca devam etti, geceleri uyuyamıyor, ağrıyla kıvranıyor, gündüzleri de hiçbir şey yapamıyor, çocuk gibi ağlıyordum.
Bu duruma dayanamayarak İstanbul’da bir hastaneye daha gittik, birçok tahlil ve tetkik yapıldı ancak burada da bir teşhis konulamadı. Ardından Türkiye’nin birçok yerine gittik. Kullanmadığım ilaç ve başvurdurmadığım yol kalmadı. Artık acısına dayanamıyordum ve doktorlara” parmağımı kesin de kurtulayım” diyordum. Gittiğim yerlerden bir sonuç alamadığım için artık ümidimi kesmiştim ve çaresiz bu ızdıraba katlanıyordum.

Hastanemize gelmeye nasıl karar verdiniz?

Hastanenize gelmem oğlumun hastanenizde işe başlamasıyla oldu. Ne benim ne de ailemin hiç umudu yoktu, fakat yine de geldik. Romatizmayla ilgili bir durum olabileceğini düşündüğümüz için önce Romatolog Dr. Selda Öktem’e gittik. Dr. Selda Hanım, şikayetlerimi dinledi ve parmağıma dokunur dokunmaz bu “Glomus Tümörü” hastalığı dedi ve MR istedi. Bu kadar kısa zamanda teşhis koymasına çok şaşırmıştık. MR sonucunda parmağımda glomus tümörü olduğu doğrulandı. Dr. Selda Öktem beni Ortopedi Polikliniği’ne yönlendirdi ve çok değerli hocam Sn. Prof. Dr. Hayati Durmaz tarafından ameliyat oldum.
5 yıl sonunda artık acılarımdan kurtuldum. Benim için bir mucize oldu. Hastanenize ve tüm doktorlara çok teşekkür ederim. Çok yakın zamanda ilk torunum dünyaya gelecek ve sayenizde onu kucağıma alabileceğim.

Elmas Dağ’ın durumunu Memorial Hastanesi Dahiliye Bölümü’nden Dr. Selda Öktem şöyle anlattı;
Elmas Hanım sağ baş parmağında şiddetli ağrı ile geldi. 5 yıldan beri devam eden bu durum ile ilgili daha önce gittiği sağlık kurumları bir sonuca ulaşamamış ve hastaya şikayetini abarttığını iletmişler.
Hastanın şikayetlerini dinleyip, muayene ettikten sonra bunun romatolojik bir hastalık olmadığını ancak, bu derece şiddetli ve muayene bulgusu vermeyen bir durumun “glomus tümörü” olabileceğini ilettim. Bunu teyid etmek için de ince kesit MR ve ön tanının dikkat çekilerek bir inceleme yapılması gerektiğini belirttim. Birkaç gün sonra MR sonucu ile geldiklerine sonuç gerçekten de “Glomus Tümörü” idi. Tedavi, cerrahi yöntemle tümörün çıkarılması idi. Hastayı bu durumda mikrocerrahi için Ortopedi Bölümü’müze yönlendirdim. Hastaya değer ve önem vererek onu dinlediğiniz takdirde ve sadece kendi branşınızla ilgili değil, genel tıbbi nosyonunuzu da ortaya koyduğunuz zaman başarıya ulaşmak zor değildir. 5 yıldır çekmekte olduğu ızdıraba son verebildiğim için mutluyum.

Kaynak: Memorial Hastanesi web sitesi
(www.memorial.com.tr)


İçeriği Paylaşın