GSK Türkiye, Dijital Platformlarıyla Salgın Döneminde Fark Yaratıyor

GSK Türkiye, Dijital Platformlarıyla Salgın Döneminde Fark Yaratıyor

GSK Türkiye, Dijital Platformlarıyla Salgın Döneminde Fark Yaratıyor

Bizi Takip Et


Türkiye’de 60 yılı aşkın süredir hayatın “her anında iyilik sağlık” için çalışan GSK, dijital platformlarıyla başta sağlık profesyonelleri olmak üzere tüm paydaşlarının hayatını kolaylaştırıyor. Onlara ihtiyaç duydukları bilgiyi, en çok tercih ettikleri kanallardan ulaştırarak sağlıkta dijitalleşmenin öncülüğünü üstleniyor. COVID-19 salgını döneminde de dijital platformları sayesinde süreci başarıyla yürüten GSK Türkiye’nin İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü ve İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu ile fark yaratan iletişim çalışmalarını konuştuk.

“SAĞLIK SEKTÖRÜNDE DİJİTAL DÖNÜŞÜMÜN ÖNCÜSÜ OLMAYI HEDEFLİYORUZ”

Tüm paydaşlarının hayatını kolaylaştıran dijital uygulamalara öncelik verdiklerini belirten GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri Selcen Çökdü, “Topluma, sağlık profesyonellerine ve çalışanlarımıza yönelik uygulamalarımızda dijital kanalların gücünden faydalanıyoruz. Sektörümüzün dijital dönüşümüne liderlik etmek ana hedeflerimiz arasında yer alıyor. Bu hedef doğrultusunda hayata geçirdiğimiz projelerle GSK içerisinde global çapta iyi uygulama örneklerine imza atıyoruz” dedi.

GSK Türkiye, çalışanlarından hekimlere, eczacılardan toplumun geneline kadar tüm paydaşlarına doğru bilginin, onların tercih ettiği kanallardan ulaşmasını hedefliyor. Çökdü, dijitalleşme hayatı kolaylaştırsa da bilgi kaynaklarının çeşitlenmesi ve bu kaynaklara erişimin artmasıyla birlikte doğru bilgiye ulaşmanın zorlaştığını belirtti: “GSK Türkiye olarak amacımız, teknolojinin ve dijital dünyanın bütün imkanlarını kullanarak tüm paydaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak. Çalışmalarımıza da bu vizyonla devam ediyoruz.”

Selcen Çökdü (GSK Türkiye İletişim ve Hasta İlişkileri Lideri)

GSKpro VE TURUNCU HAT İLE KESİNTİSİZ İLETİŞİM

GSK Türkiye olarak sağlık profesyonellerine, uzmanlıklarına özel geliştirilmiş online platformlar sunduklarını belirten Çökdü, “Türkiye’de 20 bin hekime GSKpro ile, 12 binden fazla eczacıya da Turuncu Hat ile ulaştık. 2019 yılında sağlık çalışanları ile toplam 773 bin kez yüz yüze iletişime geçtik, 7,7 milyon dijital dokunuş gerçekleştirdik. GSK Türkiye’nin sadece eczacılara yönelik geliştirdiği ve sağlık sektöründeki güncel gelişmelerin, araştırmaların ve bilimsel yayınların paylaşıldığı Turuncu Hat, aynı zamanda tüm cihazlarla uyumlu bir şekilde eczacıların tedarik süreçlerini de kolaylaştırıyor. Türkiye’deki eczacıların yüzde 46’sının üye olduğu Turuncu Hat Eczacı Platformu, bilimsel içeriklerin ve GSK’nın tedavi alanlarındaki güncel bilgilerin yanı sıra günlük hayatta ihtiyaç duyabilecekleri pratik bilgileri de eczacılara ulaştırıyor. Sektörde alanında bir ilk olan ve yaklaşık 5 senedir eczacıların hizmetinde olan Turuncu Hat hem mobil uygulaması hem de web sitesi ile kesintisiz bir iletişim sunuyor. Bununla birlikte yakın zamanda sektörde bir ilke imza atarak hayata geçireceğimiz ‘Akıllı Buton’ ile de eczacılara kişiselleştirilmiş bir deneyim sunmayı ve iş süreçlerini hızlandırmayı hedefliyoruz. Özellikle salgın döneminde daha da öne çıkan dijital platformlar sayesinde saha ekiplerimiz, hekimler ve eczacılar ile gerçekleştirdikleri yüz yüze tanıtımı online platformlar üzerinden gerçekleştirerek onlara her koşulda destek vermeye devam edeceklerini hissettirme fırsatı buldular” diye konuştu.

“FARK YARATAN İK UYGULAMALARIYLA ÇALIŞANLARIN ‘HER ANINDA’ YANINDAYIZ”

GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Burcu Kuyucu, “Sağlık sektörü çok önemli ve özel bir sektör. Toplum sağlığına fayda sunmak bir gurur kaynağı olduğu gibi büyük bir sorumluluğu da beraberinde getiriyor. Bu sorumluluğun bilinciyle hayatın ‘her anında iyilik, sağlık’ için çalışmaya ‘Ben Varım’ diyen çalışanlarımız bizim için her koşulda öncelikli. GSK’da, hayata geçirdiğimiz uygulamalar ile çalışanlarımız için değerli anlarda yanlarında olduğumuzu hissettirecek şekilde çalışıyoruz. Çalışanların kendilerini oldukları gibi rahatça ifade edebilmelerini, işlerini yaparken kendilerini iyi hissedebilmelerini ve kariyerlerinde ilerlemek istedikleri alanlarda desteklenmelerini önemsiyoruz. Bunu da şirketin yol haritasına ilişkin onların geri bildirimlerini alarak ve yenilikleri birlikte hayata geçirerek gerçekleştiriyoruz.

Burcu Kuyucu (GSK Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü)

“SALGIN DÖNEMİNDE ÇALIŞANLARIMIZIN ZİHNEN VE BEDENEN SAĞLIKLI OLMALARINI DESTEKLEYECEK PROGRAMLARLA YANLARINDA OLDUK”

Evden çalışma döneminin başlamasıyla birlikte, bu yeni çalışma ortamını teknik ve motivasyonel anlamda destekleyecek uygulamaların yanı sıra, çalışanlarımızı zihnen ve bedenen desteklemek ve de bu zorlu günlerde onları biraz olsun gülümsetebilmek adına, aileleriyle birlikte katılabilecekleri haftalık aktivite programları oluşturduk.

İletişim aktivitelerimiz kapsamında; sabah canlı spor seansları, farklı alanlarda uzman konuşmacılarla Bilinçli Farkındalık, Kaygı Yönetimi, Beslenme gibi konularda oturumlar, çocuklara yönelik online aktiviteler, yarışmalar ve müzikli yayınlar gibi pek çok farklı içerikte program gerçekleştirdik. GSK’nın faaliyette olduğu ülkeler içerisinde, Türkiye olarak en yüksek kullanım oranına sahip ülke olduğumuz şirket içi sosyal medya platformumuz Workplace’i, bu dönemde yine farklı kampanya ve etkinliklerle çok etkin bir şekilde kullanmaya devam ettik. Sadece çalışanlarımız değil onların ailelerini de destekleyecek evde bakım, kreş yardımı, bu döneme özel esnek çalışma opsiyonları gibi bir seri uygulamayı da hayata geçirdik. Dijital dönüşümün lideri olma tutkumuzla, ilerleyen dönemde de öncü ve modern uygulamaları hayatımıza katmak üzere çalışmalarımıza aralıksız devam edeceğiz” dedi.

 

 


İçeriği Paylaşın