İbrahim Etem-Menarini’den Simülasyonlu Vaka Toplantıları

İbrahim Etem-Menarini’den Simülasyonlu Vaka Toplantıları

İbrahim Etem-Menarini’den Simülasyonlu Vaka Toplantıları

Bizi Takip Et


İbrahim Etem-Menarini’nin koşulsuz bilimsel desteğiyle, hekimlerin mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Türkiye’de ilk defa uygulanan “Simülasyonlu Vaka Toplantıları”nın ilki İstanbul’da gerçekleştirildi.

Toplantıda, Ankara Üniversitesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Çetin Erol, Hacettepe Üniversitesi İç Hastalıkları Bilim Dalı ve Nefroloji Kliniği Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Arıcı konuşmacı olarak yer aldı.

Simülasyonlu Vaka Toplantıları’nın ilk bölümünde Prof. Dr. Mustafa Arıcı tarafından hipertansiyon tedavisindeki güncel gelişmeler, son kılavuz bilgileri ve hipertansiyon tedavisinde kombinasyon gerekliliği anlatılırken, ikinci bölümünden itibaren farklı bir yöntem olan, Türkiye’de ilk kez uygulanan simülasyon tekniği ile akut olarak acile gelen, hem renal fonksiyonları kötü hem de kompleks kardiyak problemleri olan gerçek bir hastanın tanı, teşhis ve tedavisi yapıldı.

Yüksek sayıda hekim katılım ile gerçekleşen toplantıda, hekimler gerçek hasta profili üzerinden, hastanın teşhis ve tedavisini özel bir simülasyon ve interaktif tartışmalar ile gerçekleştirme imkânı buldular.

Toplantının son bölümünde ise Prof. Dr. Çetin Erol tarafından son günlerin en güncel konu başlığı olan TAVI yöntemi anlatıldı ve tartışıldı.


İçeriği Paylaşın