İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Ünitesi Yenilendi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Ünitesi Yenilendi

İstanbul Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Ünitesi Yenilendi

Bizi Takip Et


Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı, Marmara Bölgesi’ndeki en büyük yanık merkezi olarak büyük önem arzeden Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Merkezi’ni yenileyerek sağlık sistemimizin kullanımına sundu.

İş sağlığı ve güvenliği kültürünü güçlendirmek hedefi ile mikrocerrahi başta olmak üzere Türkiye’de gerçekleştirilen sağlık çalışmalarını desteklemeyi ana amacı olarak gören TİSK Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı (MCV) yaptığı bağışlarla Türk sağlık sistemine katkı sunmaya devam ediyor. Bu doğrultuda TİSK MCV’nin renovasyonuna katkı sağladığı Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Merkezi 25 Eylül 2020 günü pandemi kuralları nedeniyle sınırlı katılımla gerçekleştirilen bir törenle vatandaşların hizmetine açıldı. Törene Kartal Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başhekimi Prof.Recep Demirhan, TİSK Mikrocerrahi Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcıları Fethi Hinginar ve Sinan Abeş ile Yönetim Kurulu Üyeleri Başar Ay ve Prof. Dr. Türker Özkan katıldı.

Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Ünitesi, hastane yerleşkesi içerisinde helikopter pistine sahip ayrı bir alanda kurulmuş 2 kat üzerine inşa edilmiş, toplam 7.500 m2 kapalı alana sahip. Yanık ünitesi 20 servis ve 6 yoğun bakım yataklı Türkiye’nin en donanımlı yara ve yanık merkezlerinden biri. İstanbul Anadolu Yakası’ndaki tek yanık merkezi olarak yılda yaklaşık 37.000 hastanın tedavisini sağlayan ünitenin çağa uygun alt yapıyla hizmet vermesi büyük önem arz ediyor. TİSK MCV’nin gerçekleştirmiş olduğu yenileme ile yanık ünitesindeki gerek iş gerekse ev kazası geçiren hastalarımız daha iyi şartlarda tedavi alabilecek.

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) Mikrocerrahi ve Rekonstrüksiyon Vakfı Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Fethi Hinginar, açılış töreninde yaptığı konuşmada “TİSK MCV olarak yürüttüğümüz faaliyetler ve yaptığımız bağışlarla, sağlık sistemimizi desteklemeyi ana amaçlarımızdan birisi olarak görüyoruz. Bu doğrultuda Marmara Bölgesi’nin en büyük yanık merkezi olarak kritik öneme sahip Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Yanık Merkezi’nin yenilenmesi ile hastaların daha iyi şartlar altında tedavi olmasına imkân sağlamaktan büyük mutluluk duyuyoruz. Yanık tedavisi tıbbın farklı branşlarını içeren son derece komplike bir tedavi yöntemi olup, Türkiye’de büyük ihtiyaç olan bu alana katkıda bulunmak bizi mutlu etmektedir. TİSK MCV olarak bugüne kadar 25 adet SPY cihazı ve 8 adet cerrahi mikroskopu Türkiye sathında Devlet Hastaneleri ve Devlet Üniversite Hastanelerine bağışladık ve pek çok vatandaşımız bu cihazlar ile şifa buldu. Bugüne kadar 105 mikrocerahi uzmanı hekimimize yurt içi ve yurt dışında eğitim olanağı sağladık.

TİSK MCV olarak gerek kamu hastanelerimiz gerekse kamu üniversitelerimize yapacağımız bağışlarla bu alandaki desteğimizi artırarak devam ettireceğiz. Pandemi döneminde canla, başla çalışan tüm hekimlerimize ve sağlık çalışanlarımıza teşekkürü borç biliyoruz” dedi.

TİSK MCV’ye sağladığı katkılar nedeniyle teşekkür eden Kartal Dr. Lütfi Kırdar Şehir Hastanesi Başkekimi Prof. Dr. Recep Demirhan İstanbul Anadolu Yakası’ndaki tek yanık merkezi olarak yılda 37.000 yanık tedavisi uyguluyoruz. Yanık tedavisi en zor tıbbi uygulamalardan biri olup, hastalığın zorluğu nedeniyle her gelen hastaya yanıt verebilmek, bunu çağa uygun imkanlarla yapabilmek önem arz ediyor. Bu doğrultuda TİSK MCV Vakfının yanık merkezimizin yenilenmesindeki bağış desteği, vatandaşlarımıza hizmet hususunda çok büyük değer taşıyor” diye konuştu.


İçeriği Paylaşın