İtalyan Menarini’yi Bağımsız Üyeler Yönetecek

İtalyan Menarini’yi Bağımsız Üyeler Yönetecek

İtalyan Menarini’yi Bağımsız Üyeler Yönetecek

Bizi Takip Et


Kardiyoloji ve solunum alanlarının yanı sıra onkoloji araştırmalarına da yoğunlaşan Menarini Group, küresel rekabet ortamında dikkat çeken önemli bir adım attı. Menarini Group, küresel ilaç sektöründe özellikle onkoloji konusundaki deneyimiyle tanınan Eric Cornut’ı bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atadı. Menarini Group’un beş kişilik yönetim kurulundaki bağımsız üye sayısı üç oldu.

İtalya’daki çok uluslu ilaç şirketi Menarini Group, küresel ilaç sektörünün deneyimli isimlerinden Eric Cornut’u bağımsız yönetim kurulu üyesi olarak atadı. Böylece Menarini Group Yönetim Kurulu’ndaki beş kişiden üçü bağımsız üye olurken, Cornut’ın üyeliği şirketin özellikle onkoloji alanındaki uzmanlık birikimini güçlendirecek.

Eric Cornut, kardiyoloji ve solunumun yanı sıra Menarini’nin araştırmalarını yoğunlaştırdığı onkoloji alanında bir kariyer geçmişine sahip. Cornut, daha önce Novartis’te Küresel Ticaret Müdürü ve Küresel Etik, Uyumluluk ve Politikalar Müdürü olarak görev yaptı. İsviçre araştırmaya dayalı ilaç şirketleri birliği Interpharma’da görev alan Cornut, genel müdürlük görevini de üstlendiği Avrupa İlaç Endüstrileri ve Birlikleri Federasyonu EFPIA’nın idari komitesinde yer aldı.

Menarini’nin Yönetim Kurulu Başkanı Lucia Aleotti, Cornut’ın atanmasını şöyle duyurdu: “Eric Cornut’un yönetim kurulu üyesi olarak aramıza katılmasının şirketimizin uzmanlık birikimini güçlendireceğine ve uluslararası rekabetin zorluklarının üstesinden gelme becerimizi daha da artıracağına eminiz. Eric, başta onkoloji olmak üzere, ilaç sektörünün genelinde çok ciddi deneyim sahibi ve bu konuda kabul gören bir bağımsızlığa sahip ki bu özellikler niteliksel olarak üst düzey ve çeşitlilik içeren bir yönetim kurulu oluşturma hedefimizle birebir örtüşüyor.”

Aleotti, Cornut’ın küresel ilaç sektörü uyumluluğu konusundaki profesyonel deneyimi ve hukuki altyapısının önemine değindi, “Bu birikimi, Menarini’nin dünya genelinde regülasyonlar ve etik davranış kurallarına saygıya dayalı felsefesiyle bağdaşıyor” dedi.

Cornut’ın atanmasıyla Menarini Group’un beş kişilik yönetim kurulundaki bağımsız üye sayısı üçe çıktı.


İçeriği Paylaşın