Kaniye Onat, Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürü Oldu

Kaniye Onat, Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürü Oldu

Kaniye Onat, Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürü Oldu

Bizi Takip Et


Dünya genelinde 17 bin çalışanıyla 100’ün üzerinde ülkede yenilikçi ilaçlar, tıbbi cihazlar ve biyolojik ürünler geliştirerek hizmet sunan global biyofarmasötik şirketi Allergan Türkiye’nin ülke müdürlüğü görevine Kaniye Onat getirildi.

İstanbul Üniversitesi Biyoloji Bölümü’nden mezun olan Kaniye Onat, aynı yıl sektöre giriş yaptı. İlsan İltaş ve Sanovel’de çalıştıktan sonra 1994 itibariyle Schering – Plough’da sırasıyla satış ekibinde ürün uzmanı ve ürün müdürü görevlerini üstlendi. 1998 yılında ise proje müdürü pozisyonuna terfi etti. Tüm bu tecrübelerinin ardından 2000 yılında İmmünoloji – Onkoloji İş Birimi Direktörlüğü görevine getirildi. Bu görevi süresince hem satış, hem pazarlama sorumluluklarını yürüttü. Onat, birleşme sonrasında da aynı sorumluluklarını MSD Türkiye’de sürdürdü.

2015 yılında, Shire Türkiye’ye Genel Müdür olarak geçiş yapan Kaniye Onat, 2016 yılında gerçekleşen Baxalta entegrasyonunu yönetti. Birleşme sonrası, Shire Türkiye Genel Müdürü, Eczacıbaşı-Shire ortaklığı Genel Müdürü ve Yönetim Kurulu Üyesi olarak görev yaptı.

Kaniye Onat, Eylül 2018 tarihi itibariyle Allergan Türkiye’nin Ülke Müdürü olarak görev yapmaya başladı.


İçeriği Paylaşın