Kırmızı Sağlık’ta Buluşalım…


Bizi Takip Et


Mart ayında piyasaya yeni bir kadın dergisi çıkıyor; Rengarenk Kırmızı…

Sağlık Adası ekibi olarak, biz de Kırmızı’dayız. Kırmızı’nın Sağlık Dergisi’ni hazırlıyoruz.

Rengarenk Kırmızı projesini sevgili Seda Kaya Güler’den ilk duyduğumda açıkcası çok heyecanlandım. Düşünen, üreten, kendi işini kuran, sağlığına önem veren, aşka inanan, cinsellikten zevk almayı bilen kadınlara seslenecek bu projeye yürekten inandım.

Seda, Ortaköy’de deniz kenarındaki kafede buluşmamızda gözlerinde umut ışıltılarıyla anlatıyordu. Bu O’nun projesiydi. 1000 girişimci kadınla hayata geçirilecek bir dergi projesi… Gene Türkiye’nin her ilinde bir girişimci kadının önderliğinde kendi işini yürüten ya da iş kurmak isteyen kadınlarla yapılacak Kırmızı İzmir, Kırmızı Adana, Kırmızı Bursa ve diğerleri.. Doğrudan pazarlama odaklı sistemiyle; alışveriş merkezlerinde yapılacak “Kırmızı Buluşmalar, Rengarenk Sohbetleri”yle farklı bir dergi…

Sahne, sinema, podyum dünyasının ünlülerinin ya da onlarla  aynı soyadı, kan bağını taşıyan insanların köşe yazılarına, televizyon programlarına imza attığı bu dönemde medyamız Seda gibi işini çok iyi bilen ve yapan bir gazeteciyi yeterince kullanamıyordu. Aslında bence bu Seda’nın şansıydı. Belki öyle olmasaydı, bu kadar yaratıcı ve güzel bir projeyi yaşama geçiremeyecekti Seda… Girişimci kadınlarla kendi medyasını kurma cesaretini gösteremeyecekti…

Seda’nın projesini hayranlıkla dinlerken; aslında bir yandan da medyanın içinde bulunduğu durumun bizleri ne kadar da  benzer bir yolculuğa  yönlendirdiğini düşünüyordum.

Tam dokuz yıl çalıştığım, Medikal’i yaptığım televizyon kanalından geçtiğimiz yaz sezonunda ayrılmıştım. Konuştuğum hemen herkes sözbirliği etmişçesine aynı dileği dile getiriyordu:

“Yeni kanalında, yeni sağlık programını özlemle bekliyoruz…”

Haklıydılar, son yıllarda sağlık haberciliğini sadece ekranlarda Medikal’le sürdürüyordum. Beni yıllardır tanıyan dostlar bile gazetelerdeki, dergilerdeki çalışmalarımı zihinlerinin, anılarının derinliklerine atmışlardı. Beyinlerindeki taze olan, yeni bilgi benim sağlık programı yapımcısı ve sunucusu yanımdı…

İtiraf etmeliyim ki, yazılı basında sağlık muhabiri olarak doğup büyüyen bir gazeteci olarak bu yönümü ben bile nerdeyse unutmuştum. Televizyondan ayrıldığımda aldığım karar şuydu: “Sağlıkta artık kendi medyamı kurmamın zamanı geldi. 27 yıllık deneyimimle sadece televizyon işi yapmayacağım”

İşte bu düşüncenin ışığında; sağlıkta uzman gazetecilerden oluşan bir ekip olarak bir araya geldik. Yılların usta gazetecisi, portalların haber Müdürü Güzin Yıldızcan… Sağlık muhabirliğine bir annelik molası verip aramıza dönen Ayla Özer…  İki yılı aşkın süredir televizyon programında, sağlık portallarında hep yanımda olan çiçeği burnunda sağlık muhabiri Demet Demirkır… Ve aramıza yeni katılan  iletişim fakültesinin yeni mezunlarından Rahşan Özyakışır… Sağlık Adası ekibi olarak şimdiden şunu söylemek isterim ki;  pek çok sürpriz proje ile sizlere sesleneceğiz….

İşte bunlardan biri de; Rengarenk Kırmızı…

Sağlıklı yaşamın adresi www.sagligimicinhersey.com ile erkek sağlığı portalı www.sagliklierkek.com `la başlayan sağlık medyasındaki girişimcilik projelerimizi planlarken, bazılarını hayata geçirmeye hazırlanırken yollarımız sevgili Seda ile kesişti. Birimiz kadın dergiciliğinde, diğerimiz sağlık alanında kendi medyasını kurmaya çalışan iki kadın gazeteci!

Birbirimizi desteklemeye, işlerimizin kesiştiği alanda elele vermeye karar verdik haliyle… Biz de, işte bu duygularla Kırmızı’dayız, Kırmızı Sağlık’tayız.

Yolun açık, şansın bol olsun, Kırmızı’nın tirajı hedefin gibi 1 milyonu aşsın Sevgili Seda…

esrako@gmail.com
www.esrakazancibasiilesaglik.com


İçeriği Paylaşın