“Korona Şüpheli Hastaların Servis ve Asansörleri Ayrıldı”

“Korona Şüpheli Hastaların Servis ve Asansörleri Ayrıldı”

“Korona Şüpheli Hastaların Servis ve Asansörleri Ayrıldı”

Bizi Takip Et


Pınar Bayramgürler

(Şafak Sağlık Grubu CEO’su)

“Hastanelerimizde tedavi gören hastalarımızı korona virüsü enfeksiyonundan korumak adına enfeksiyon komitemiz her gün düzenli toplantı yapmaktadır. Bu toplantılarımızda komitemiz Sağlık Bakanlı’ğının yolladığı yeni algoritmaları uygulamak ya da kendi gözlem ve tecrübelerimizde iyileştirme yapmak adına sürekli önlemlerimizi genişletmektedir. Bu bağlamda aldığımız önlemler daha girişte başlamaktadır; girişleri ikiye ayırdık ve kişisel koruyucu ekipmanı olan hemşirelerimiz hem hastalarımızın ateşini ölçmekte, hem olası bulaş riskini azaltmak adına hastaneye giren herkese maske taktırmakta, hem de kısa anamnez alarak olası riskli hastayı belirlediğimiz alana yönlendirmektedir.

“ACİL SERVİSLERİMİZİ TEMİZ ALAN OLARAK TUTUYORUZ”

Riskli hastalarımız için ayrı poliklinik odaları mevcut olup, hastalarımızın muayeneleri burada gerçekleştirilmektedir ve koruyucu önlemler alınarak tetkikleri yapılmaktadır. Acil servislerimizi temiz alan olarak tutuyoruz. Tetkiklerinde şüpheli tanısı olan hastalarımız numune alınmak üzere tek kişilik karantina odasına alınmaktadır. Hastalarımızı ve çalışanlarımızı korumak adına enfeksiyon komitesinin belirlediği periyotlarda tüm alanların dezenfeksiyon işlemleri yapılmaktadır.

Pınar Bayramgürler

Korona şüpheli hastalarımızın kaldığı servis, kullandığı asansör tamamen ayrılmıştır ve her kullanım sonrası enfeksiyon doktorumuzun verdiği prosedürler uygulanmaktadır. Örneğin oda kullanımında hastamız taburcu edildikten ve gerekli dezenfeksiyon ve havalandırma yapıldıktan sonra belli bir süre ultraviyole lambalar ile oda sterilizasyonunu yapılmaktadır. Çalışanlarımıza ve hastalarımıza yemeklerini tek kullanımlık ürünlerle sunmaktayız.

Ameliyathanelerimiz de olası korona virüs şüpheli hastalar için ayrılmış durumdadır. Doktorlarımız yapılacak tüm elektif olmayan ameliyatlarda hastanın cerrahi müdahale öncesinde korona şüphesi olup olmadığını değerlendirmek için bir takım  tetkikler yapmaktadır. Aynı işlemleri anjio hastalarımız için de uygulamaktayız. Karantina servislerimiz ve poliklinik alanlarımız diğer alanlardan tamamen izole edilmiştir. Ayrıca aciliyeti olmayan ama tedavilerini online devam ettirebilecek branşlarda doktorlarımız hastalarımızla online görüşerek hizmet vermeye devam etmektedir.”


İçeriği Paylaşın