Yeryüzü Doktorları Kenya’da Şifa Dağıtacak

Yeryüzü Doktorları Kenya’da Şifa Dağıtacak

Yeryüzü Doktorları Kenya’da Şifa Dağıtacak

Bizi Takip Et


Dünya üzerinde binlerce hastaya şifa götüren Yeryüzü Doktorları, çaresizce sağlığına kavuşmayı bekleyen 60’a yakın üroloji hastasının ameliyatlarını gerçekleştirmek üzere yeniden Kenya’ya gitti.

Dünyanın birçok ülke ve bölgesine insani yardım götüren Yeryüzü Doktorları, 2014 yılında Kenya Mombasa’da açtığı temsilcilik ile birlikte Kenya’nın sağlık hizmet kapasitesine katkı sağlamaya devam ediyor. Yeryüzü Doktorları, şimdi de Doç. Dr. Metin Öztürk’ün liderliğinde Kenya’ya uzman ürologlardan oluşan Gönüllü Sağlık Ekibi gönderdi.

Kenya’da 16-24 Şubat tarihleri arasında görev yapacak Yeryüzü Doktorları Gönüllü Sağlık Ekibi, 60’a yakın üroloji hastasının ameliyatını gerçekleştirecek ve Tawfiq Hastanesi’ne operasyonlarda kullanılacak endoskopi cihazını hibe edecek. Ekip, aynı zamanda Seyyidah Fatimah ve Tawfiq Hastaneleri’ndeki yerel doktor ve sağlık personelini de eğitecek.

Malindi şehrinde bulunan “Tawfiq Hospital” ve Mombasa’da bulunan “Seyyidah Fatimah Hospital” yöneticileri tarafından bölgede çok fazla vaka olması ve tedavi imkanı bulunamaması sebebiyle yaklaşık 2 yıldır üroloji alanında bir sağlık kampı talep ediliyordu. Yeryüzü Doktorları, geçen yıllar içerisinde özellikle Lamu ve Mombasa civarında çeşitli sağlık tesislerinde sağlık kampları düzenlemiş nice imkanı olmayan hastanın tedavilerini gerçekleştirmişti.


İçeriği Paylaşın