Medicana’dan Kanserli Hasta Yakınlarına Moral Konseri

Medicana’dan Kanserli Hasta Yakınlarına Moral Konseri

Medicana’dan Kanserli Hasta Yakınlarına Moral Konseri

Bizi Takip Et


Medicana Sağlık Grubu, “ne demek olduğunu bilirim” projesi kapsamında, kanserli hasta yakınlarına destek olmak ve yaşadıklarına dikkat çekmek için bir konser düzenledi. Meme kanserini yendikten sonra ses getiren sosyal sorumluluk konserlerine imza atan Nilay Döldöş ve Ayışığı Türk Sanat Müziği Topluluğu, 27 Nisan akşamı hasta ve hasta yakınları için sahne aldı.

Medicana Sağlık Grubu’nun kanserli hasta yakınlarının yaşadıkları zorluklara dikkat çekmek için hayata geçirdiği “nedemekolduğunubilirim” etkinlikleri kapsamında düzenlediği konser, 27 Nisan Cuma akşamı saat 19.00’da Bahçelievler Nurettin Topçu Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Etkinlik, Bahçelievler Belediyesi, Bahçelievler Kadın Meclisi, Medicana Bahçelievler ile Medicana International İstanbul Hastaneleri işbirliğiyle düzenlendi. Kanser hastaları ve yakınlarına moral vermek üzere herkese açık ve ücretsiz olarak düzenlenen etkinliğe, Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, Bahçelievler İlçe Milli Eğitim Müdürü Emin Çıkrıkçı, Bahçelievler Belediye Başkan Yardımcıları ve meclis üyeleri, Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar, rahmetli sanatçılar Cem Karaca ve Erol Büyükburç’un eşleri İlkim Karaca ile Ute Eser katıldı.

Konser öncesinde gerçekleştirdiği konuşmasında Medicana Sağlık Grubu’na teşekkürlerini sunan Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu, “Sosyal sorumluluk ve farkındalık projelerine verdiği önemden dolayı Medicana Sağlık Grubu’na tebrik ve teşekkürlerimi sunmak istiyorum. Ben de bir kanser yakınıyım. Babamın rahatsızlığı süresince bize her konuda destek olan hekimlerimize de gönülden minnet ve teşekkürlerimi iletiyorum. Kanser çok sinsi bir hastalık, bilinçli olmak çok önemli” şeklinde konuştu.

Etkinlikte gerçekleştirdiği konuşmasında kanserin günümüzde oldukça yaygın bir hastalık olduğunun altını çizen Medicana Bahçelievler Hastanesi Genel Müdürü Ozan Yaşar; “Kanser maalesef hayatımızın gerçeği. Oldukça geç belirti veren, sinsi bir hastalık olduğu için erken teşhis çok önemli. Herkesin bu konuda farkındalığının artması ve kontrollerini aksatmadan yaptırması gerekiyor.

Kanser hastaları kadar, kanser hastası yakınları da bu hastalık ve tedavi sürecinden etkileniyorlar. Medicana Sağlık Grubu olarak, bu süreç hakkında farkındalık yaratmak için “nedemekolduğunubilirim” isimli projemizi başlattık. Kanserle savaşta hasta ve hasta yakınına destek en önemli adımlardan biri” dedi.

Meme kanserini yendikten sonra ses getiren sosyal sorumluluk konserlerine imza atan Ayışığı Türk Sanat Müziği Topluluğu’nun şefi, sanatçı Nilay Döldöş ise “Ben de kanserin ne demek olduğunu en iyi bilenlerden biriyim, bir savaşçıyım. Hastalandığımda bunun neden benim başıma geldiğini sordum, daha yapacak çok şeyim, hayata geçirecek çok projem vardı. Sonra ailem ve sevdiklerimin desteğiyle bu hastalığı yeneceğime dair kendime söz verdim. Neyse ki hayatımda biriktirdiğim güzel dostlarım ve müziğim vardı. Hasta yatağımda yatarken, bundan sonra bu konuda farkındalık yaratmaya ve hastalara güç vermeye karar verdim. Bu akşam bizi yalnız bırakmayan herkese çok teşekkür ediyorum. Herkese tavsiyem, bol bol gülmeleri, moralli olmaları ve şükretmeleri… Ne kadar güçlü olduğunuzu unutmayın; ben de hastalığıma bunu bana hatırlattığı için teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Etkinliğe katılan İlkim Karaca ve Ute Eser de kanserin ne demek olduğunu iyi bildiklerini, destek ve moralin çok önemli olduğunun altını çizdiler. Meme kanseri tedavisi gören ve hastalığı yendikten sonra müziğin iyileştirici gücünden ilham alan Nilay Döldöş, şefliğini yürüttüğü Ayışığı Türk Sanat Müziği Topluluğu ile birlikte sahne aldı. Sorma Ne Haldeyim, Sen de Başını Alıp Gitme Ne Olur, Bir Garip Yolcuyum, Böyle Ayrılık Olmaz gibi bilinen ve sevilen şarkıların seslendirildiği konsere katılımcılar büyük ilgi gösterdi.


İçeriği Paylaşın