Meme Kanseri İle Mücadele

Meme Kanseri İle Mücadele

Meme Kanseri İle Mücadele

Bizi Takip Et


AVON, 20 yıldır kesintisiz sürdürdüğü Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’nde daha fazla kadına ulaşmak ve daha fazla farkındalık sağlamak üzere yeni bir slogan ve sembolle yola devam ediyor. Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim itibarıyla “Biz bu mücadeleyi kafaya taktık” yaklaşımını benimseyen AVON, kadınları pembe peruk ve saç aksesuarları ile konuya dikkat çekmeye çağırıyor.

Dünyanın dört bir yanındaki milyonlarca kadının yaşamına güzellik katan AVON, Türkiye’nin kadın sağlığı konusunda en kapsamlı ve en uzun soluklu sosyal sorumluluk çalışması olan Meme Kanseri ile Mücadele Projesi’ni 1996 yılından bu yana istikrarla sürdürüyor.

Bu kapsamda bugüne kadar 4 milyon TL fon toplayan, 10 binin üzerinde kadına ücretsiz mamografi taraması ve 1.200 kişiye ek teşhis olanağı sağlayan AVON Türkiye, aynı zamanda defileler, sergiler, yürüyüşler, araştırmalarla meme kanserine ilişkin farkındalık yaratılması konusunda önemli destek sağlıyor.

2014 yılında projenin bilimsel ve toplumsal fayda etkisini artırma hedefiyle kanser konusunda en önde gelen sivil toplum kuruluşlarından olan Türk Kanser Derneği ile işbirliğine giden AVON, üç yıldır tarama, ek teşhis, çağrı merkezi desteği gibi imkânları bu işbirliği aracılığıyla sunuyor.

#KAFAYATAKTIK HASHTAG’İYLE SOSYAL MEDYA PEMBEYE BOYANACAK

AVON, projenin 20’nci yılında projeye hem yeni bir enerji katmak hem de bilinirlik ve farkındalığını artırmak hedefiyle harekete geçti. Meme Kanseri Farkındalık Ayı olan Ekim itibariyle yeni bir sembol ve slogan oluşturuldu.

“Meme Kanseri ile Mücadeleyi Kafaya Taktık” sloganı ve buna eşlik eden pembe peruk ve saç aksesuarlarıyla konuya ilişkin gündem yaratılması hedefleniyor. AVON bu kapsamda tüm kadınları saçlarına takacakları pembe aksesuarlarla çekecekleri fotoğrafları #kafayataktık hashtag’iyle sosyal medya hesaplarında paylaşmaya davet ediyor. AVON, herhangi bir aksesuar bulamayanlar için ise özel bir uygulama oluşturdu. Böylece kampanyayı desteklemek isteyenler mevcut fotoğrafları üzerinde oynayarak bu mücadeleyi kafaya taktıklarının simgesi olan pembe peruklu fotoğraflarını oluşturabiliyor.

“KAMPANYA İLE HEDEFLERİMİZE DAHA HIZLI İLERLEYECEĞİZ”

AVON’un kadınları güzelleştirirken aynı zamanda hayatlarını da iyileştirme hedefiyle çalışmalarını yürüttüğünün altını çizen AVON Türkiye, Kuzey Afrika & Orta Doğu İletişim Direktörü Hande Orhan, konuya ilişkin değerlendirmesinde şunları kaydetti: “Güzelliğe değer katma iddiamızın temelinde de bu yatıyor. Meme kanseri ile mücadelemizi 20 yıldır kesintisiz ve samimiyetle sürdürüyor olmaktan büyük gurur duyuyoruz. Geçtiğimiz yıllarda hem farkındalık oluşturulması hem de tarama ve teşhis süreçlerine destek olunması konusunda önemli işlere imza attık. Bu sayede bugün Türkiye’de her 10 kadından 8’i de AVON’un bu konudaki mücadelesinden haberdar. Ancak 20’nci yılımıza girerken kampanyamızın enerjisini yenilemek, işe biraz daha eğlence katmak istedik. ‘Biz bu mücadeleyi kafaya taktık’ dedik. Biz derken yalnızca AVON’u kastetmiyoruz. Tüm kadınları bu mücadelenin parçası yapmak istediğimiz için her bir kadının benimseyip paylaşabileceği bir slogan olduğunu düşünüyoruz. Pembe peruklarımız ve pembe saç aksesuarlarımızla da işe görsellik ve eğlence katıyoruz. Kampanyamızın yeni yaklaşımıyla genç kadınlara erken teşhisin önemini anlatma, mamografi fırsatını daha fazla kadına ulaştırma ve kendi kendine muayeneyi yaygınlaştırma hedeflerimiz konusunda daha hızlı mesafe alacağımıza inanıyoruz.”

AVON, Meme Kanseri Farkındalık ayı boyunca hem meme kanserine dikkat çekmek hem de yeni kampanyasını duyurmak için pek çok renkli etkinliğe imza atıyor. Bunlar arasında AVM etkinlikleri, ünlü işbirlikleri, kadınlara ücretsiz mamografi fırsatları, sürpriz açık hava etkinlikleri yer alıyor.


İçeriği Paylaşın