Sanofi-aventis İle Merck İşbirliği

Sanofi-aventis İle Merck İşbirliği

Sanofi-aventis İle Merck İşbirliği

Bizi Takip Et


Sanofi-aventis ile Merck, hayvan sağlığındaişbirliğine gitti. Birleşme kapsamında Sanofi-aventis, Merck’e toplamda  1 milyar dolarlık ödeme yapacak.

Sanofi-aventis ile küresel bir araştırmacı ilaç firması olan Merck, hayvan sağlığı birimlerini birleştireceklerini açıkladılar. Sanofi-aventis’ten yapılan açıklamada, hayvan sağlığında küresel lider yaratmak için bünyesinde bulunan Merial ile Merck’in sahip olduğu Intervet/Schering-Plough’u birleştirme opsiyonunu kullanıldığı duyuruldu. Yapılan açıklamada şu bilgilere yer verildi:

2008 yılında 19 milyar dolara ulaşan dünya hayvan sağlığı pazarının önümüzdeki beş yıl içinde yüzde beş büyümesi bekleniyor. Dünya hayvan sağlığı pazarında ev hayvanı ürünleri toplam satışların yüzde 40’ını oluştururken üretim hayvanları ürünleri geriye kalan yüzde 60’ı ifade ediyor.

ORTAKLIK iÇiN 1  MiLYAR DOLARLIK YATIRIM

Merial’in girişim değeri 8 milyar dolara ve Intervet/Schering-Plough’un girişim değeri 8.5 milyar dolara sabitlenmiş olup eşit ortaklık için Merck’e 250 milyon dolarlık ödeme yapıldı. 29 Temmuz 2009’da imzalanan anlaşmanın koşullarına göre; sanofi-aventis tarafından 750 milyon dolarlık ek bir meblağ daha ödenecek. Bu yeni ortaklıkla ilaç ve biyolojik maddeler alanında hayvan sağlığı ürünleri ve hizmetleri için daha geniş bir portföy sunulurken dünya çapında bütün ülkelerde büyüme fırsatları sağlanacak.


İçeriği Paylaşın