Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler Yarışması

Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler Yarışması

Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler Yarışması

Bizi Takip Et


Pfizer, benzeri olmayan bir teknolojik yenilik yarışmasıyla herkesi metastatik meme kanserli kadınların hayatına renk katmak için fikir üretmeye çağırıyor. Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler (Advancing Care for Patients Living with mBC) isimli bu yarışma kapsamında, metastatik meme kanseriyle yaşayan kadınların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olacak, teknolojiden ilham alan, yenilikçi ve anlamlı çözümlerin geliştirilmesi hedefleniyor. Bu hedefe uygun başarılı fikirlere toplam 250.000 dolar fon sağlanacak, başvurular için son gün ise 20 Ocak 2017.

Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler programı Pfizer tarafından, metastatik meme kanseriyle yaşayan kadınların yaşamlarını iyileştirmeye yardımcı olacak, teknolojiden ilham alan, yenilikçi ve anlamlı çözümlerin geliştirilmesini teşvik etmek üzere kurgulandı. Tüm dünyada Meme Kanseri Farkındalık Ayı olarak kabul edilen ekim ayında başlatılan program çerçevesinde kurumlar, dernekler, geliştiriciler, girişimciler, tasarımcılar ve yenilikçiler aşağıdaki hedeflere hizmet edecek teknolojiye dayalı çözüm fikirleri geliştirmeye ve 20 Ocak 2017’ye kadar başvuru yapmaya çağrılıyor:

Metastatik meme kanseri ile yaşayan hastaların bakımını ve hastalık yönetimini iyileştirecek, bakım süreci genelinde rahatlık sağlayacak geniş kapsamlı sezgisel ve kişiye özel tedavi yönetimi çözümleri

Metastatik meme kanseri hastalarını günlük yaşamda destekleyecek ve yaşamlarını zenginleştirecek çözümler Metastatik meme kanseri hastalarının birbirleriyle iletişim kurmalarına ve birbirlerine destek olmalarına yardımcı olacak çözümler

BAŞARILI FİKİRLERE TOPLAM 250.000 DOLAR FON SAĞLANACAK

Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler yarışması, geçen yıl İleri Evre Meme Kanseri Üçüncü Uluslararası Konsensüs Konferansı (ABC3) kapsamında Pfizer Onkoloji tarafından, Avrupa Onkoloji Okulu (ESO) ile işbirliği içinde yayınlanan İleri Evre/Metastatik Meme Kanserinde Global Durum: 2005-2015 On Yıllık Dönem Raporu’nda tanımlanan, bakım ve destek konularındaki eksikliklerin karşılanmasına yardımcı olmak üzere tasarlandı.

Başvuruların değerlendirmesi üç aşamada yapılacak. Değerlendirme sonucunda yarı finalist, finalist ve birinci olmak üzere dereceye giren üç projeye toplam 250.000 dolar fon sağlanacak. Birinci gelen projenin ödülü ise 100.000 dolar. Yarışmaya katılmak için dünyanın her yerinden kuruluşlar, 18 yaş üstü bireyler veya en az iki kişiden oluşan grupların fikirlerini 20 Ocak 2017’ye kadar www.AdvancingMBCPatientCare.com  adresine göndermeleri gerekiyor.

Pfizer Türkiye Onkoloji İş Birimi Lideri Mehmet Yetiş, Metastatik Meme Kanserli Kadınlar için Yenilikçi Fikirler programı hakkında şunları söyledi: ”2015 yılında European School of Oncology (ESO) ile işbirliği içinde hazırladığımız Metastatik Meme Kanserinde Global Durum: 2005-2015 On Yıllık Rapor isimli çalışma ve daha önceden yapılan araştırmalar metastatik meme kanserli kadınların çoğu zaman ele alınmayan belirgin ihtiyaçlarının bulunduğunu ve hastalığın erken evresindeki kadınlara oranla bu alanda sunulan toplumsal kaynakların daha az olduğunu göstermiştir.  Geçtiğimiz on yıl içerisinde tüm meme kanseri camiasının toplu çabaları sayesinde metastatik meme kanserli kadınların ihtiyaçlarını karşılamaya yönelik bazı ilerlemeler kaydedilmiştir. Ancak, bu alanda hâlâ yapılması gereken çok fazla iyileştirme vardır. Global çapta başlattığımız bu programla metastatik meme kanseriyle yaşayan kadınların yaşam kalitesini arttırmayı, bakım sürecinde rahatlık sağlayacak tedavi yönetimi çözümleri sunmayı ve hastaların birbiriyle iletişimini artırmayı hedefleyen projelere destek sunulacak. Bu programı başlatmaktan büyük heyecan duyuyor ve önerilen fikirleri yaşama geçirmek için sabırsızlanıyoruz. Dünyanın dört bir yanındaki metastatik meme kanseri hastaları için bir değişimi ateşlemek üzere yeni bir adım atarken, desteğini esirgemeyecek herkese şimdiden teşekkür ediyorum.


İçeriği Paylaşın