MSD Türkiye ve Hacettepe Üniversitesi’nden Bilimsel İşbirliği

MSD Türkiye ve Hacettepe Üniversitesi’nden Bilimsel İşbirliği

MSD Türkiye ve Hacettepe Üniversitesi’nden Bilimsel İşbirliği

Bizi Takip Et


Hacettepe Üniversitesi’nde, üniversite rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, MSD Türkiye Genel Müdürü Renan Özyerli ve fikir liderlerinin katılımı ile gerçekleşen toplantıda onkoloji, enfeksiyon ve aşı alanları öncelikli olmak üzere yürütülecek klinik çalışmalarda MSD Türkiye ve Hacettepe Üniversitesi bilimsel bir iş birliğine imza attılar.

Klinik araştırmalar alanında gerçekleştirilen bu iş birliği ile hastaların ve hekimlerin yenilikçi tedavilere ve aşılara erken erişimini sağlamayı ve aynı zamanda ilaç ve aşı geliştirmenin artmasıyla Türkiye’nin ilaç keşfi için gereken araştırma ve geliştirme yapısını güçlendirmeye yönelik rekabetçiliğin artmasına katkıda bulunmayı amaçladıklarını vurgulayan MSD Türkiye Genel Müdürü Renan Özyerli,  “İki kurumun da klinik araştırmalar noktasında çok önemli bir geçmişi bulunuyor. Bu noktada hayata geçirdiğimiz bu proje ile ülkemizdeki üniversite-sanayi iş birliğinde yeni kapılar aralanacağına inanıyorum. MSD Türkiye olarak, ülkemizin klinik araştırmalarda bu alanda yatırım çeken dünyanın önde gelen ülkeleri arasında yer almasını arzu ediyoruz. Bu hedefe ulaşabilmek ve ülkemizde klinik çalışmaların doğru zemine oturtulabilmesine destek olmak için her türlü katkıyı vermeye, tüm bilgi ve tecrübemizi aktarmaya hazırız”, dedi.

Hacettepe Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Haluk Özen, “MSD Türkiye ile hayata geçirdiğimiz bu işbirliği iki kurumun uzun yıllara dayanan karşılıklı güven, bilgi paylaşımı ve uyumunun bir parçası. Hacettepe Üniversitesi olarak klinik çalışmalardaki öncü rolümüzün MSD Türkiye’nin katkıları ile perçinleneceği kanaatindeyim. Her iki kurumun uyum içinde yürüteceği projeler, ülkemiz insanının sağlığa erişimi noktasında büyük bir önem arz ediyor.” diyerek bu iş birliğinin ülkemiz için doğrucağı faydalı sonuçlara inancının altını çizdi.

Gerçekleştirilen işbirliği ile ilgili olarak MSD Türkiye Ortadoğu ve Mısır Klinik Araştırmalar Direktörü A. Betül Erdoğan Sarılıcan, “Türkiye’deki klinik araştırmalara, yeni ilaç ve aşı geliştirilmesine katkısının arttırılması, yüksek sayıda gönüllünün tedaviye ve aşılara erken erişiminin sağlanması ve yüksek kalitede verinin üretilmesi gibi konularda Hacettepe Üniversitesi Klinik Araştırmalar Merkezi ile önemli başarılara imza atacağımıza inanıyorum”, dedi.

Gerçekleştirilen bilimsel işbirliği pek çok hastanın yenilikçi tedavilere ve aşılara erken erişimini sağlayarak insanların daha sağlıklı bir yaşam sürmelerine katkı sunarken, yeni ilaçların geliştirilmesine ve değerli verilerin ortaya çıkmasına da imkân verecek.


İçeriği Paylaşın