Novo Nordisk Türkiye’ye Yeni Medikal Direktör

Novo Nordisk Türkiye’ye Yeni Medikal Direktör

Novo Nordisk Türkiye’ye Yeni Medikal Direktör

Bizi Takip Et


Novo Nordisk Türkiye’nin Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi. Özkaya, yeni görevinde klinik araştırmalar, medikal, ruhsatlandırma, farmakovijilans ve kaliteden sorumlu olacak.

Diyabet tedavisi, obezite, hemofili tedavisi, büyüme hormonu tedavisi ve hormon replasman tedavisi alanlarında aktif olan sağlık şirketi Novo Nordisk’in Türkiye Medikal Direktörlüğü’ne Rabia Demet Özkaya getirildi.

Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Rabia Demet Özkaya, ilaç sektöründeki kariyerine Schering Alman İlaç Türkiye’de Ürün Müdürü olarak başladı. 2005 yılında Sanofi’ye transfer olan Özkaya, 12 yıllık kariyeri boyunca Medikal Müdür, Kıdemli Medikal Müdür, Medikal Operasyonlar Müdürlüğü pozisyonlarının ardından 2015 yılından bu yana Paris’te Sanofi global ekibinde Tip 1 Diyabet Global Medikal Direktörlüğü görevini yürütmekteydi.

Rabia Demet Özkaya Novo Nordisk Türkiye’deki yeni görevinde klinik araştırmalar, medikal, ruhsatlandırma, farmakovijilans ve kalite konularından sorumlu olacak.


İçeriği Paylaşın