Pfizer'dan 'Kırmızı Kazak' Farkındalık Kampanyası

Atopik dermatite dikkat çekmek için 14 Eylül Atopik Dermatit Farkındalık Günü sebebiyle Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji Birimi “Kırmızı Kazak” farkındalık kampanyası düzenledi.

Pfizer'dan 'Kırmızı Kazak' Farkındalık Kampanyası

Bizi Takip Et


Kronik bir hastalık olan ve en önemli bulgu olarak cilt kuruluğuyla baş gösteren atopik dermatit (atopik egzama) hastaların ve ailelerinin yaşam kalitesini olumsuz yönde etkilemektedir. Tedaviyle kontrol altına alınabilen bir hastalık olan atopik dermatite dikkat çekmek üzere, 14 Eylül Atopik Dermatit Farkındalık Günü'nde Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji Birimi “Kırmızı Kazak” farkındalık kampanyasını hayata geçirdi.

Atopik dermatitin kontrol altına alınabildiğini vurgulayan Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji Birimi, “Sizi kaşındıran bir kazağı çıkarır gibi egzamayı hayatınızdan çıkarın, özgürce yaşayın” mesajıyla hastalık farkındalık kampanyası başlattı.

Kampanyada ismi geçen “Kırmızı Kazak” atopik dermatit hastalarının kaşıntı, cilt kuruluğu ve kızarıklık semptomlarını temsil ediyor. Kampanya ile atopik dermatit hastalığıyla ilgili toplum bilincinin sağlanması ve aynı zamanda bu hastalıkla mücadele eden hasta ve hasta yakınlarının dijital mecralardan hastalık yönetimi ve takibiyle ilgili merak ettikleri tüm soruların cevaplarına ulaşmaları amaçlanıyor.  

Pfizer Türkiye sosyal medya hesaplarından #KırmızıKazak ve #EgzamayıÜzerindeTaşıma etiketleriyle duyurulan kampanya; “Egzamayı Üzerinde Taşıma, Hayatı Özgürce Yaşa” sloganıyla “kırmızı kazak” konseptli farkındalık filmleri ve atopik dermatitle ilgili bilgilendirici içeriklerden oluşan sosyal medya gönderilerinden oluşuyor.

Ayrıca atopik dermatit hastalığı hakkında detaylı bilgi için atopikdermatitileyasam.com sayfası ziyaret edilebiliyor.

ATOPİK DERMATİTLİ HASTALAR BİRÇOK SORUNLA BAŞA ÇIKMAYA ÇALIŞIYOR

Atopik dermatit hastalarının yaşadığı sorunların çarpıcı sonuçları:

  • Hastaların çoğu uyku bozukluğu yaşıyor.
  • Yüzde 54'ü teninden utanıyor.
  • Yüzde 30'unda hastalık ile ilgili anksiyete ve depresyon gelişiyor.
  • 10 atopik dermatit hastasının 6'sı hastalık nedeniyle istediği kıyafeti giyemiyor ve hastalığının geçmeyeceğini düşünüyor.
  • Yüzde 52'sinin iş ve okul hayatı olumsuz etkileniyor.
  • Her 3 atopik dermatit hastasından 1'inin hastalık nedeniyle cinsel yaşamı olumsuz etkileniyor.
  • Yüzde 86'sı hastalık sebebiyle yaşadığı alevlenme döneminde günlük faaliyetlerinden en az 1'ini bırakmak zorunda kalıyor.

"YENİLİKÇİ PROJELERİ HAYATA GEÇİRMEYİ BİRİNCİL AMACIMIZ OLARAK TAŞIYORUZ"

gökhan_karaarslan

Pfizer Türkiye İnflamasyon ve İmmünoloji Kategori Lideri Gökhan Karaarslan proje ile ilgili şunları söyledi:

“Pfizer olarak her zaman hasta ve hasta yakınlarını odağa alan bir yaklaşımımız var. Pfizer İnflamasyon ve İmmünoloji birimi olarak da bu yaklaşımı bütünsel olarak ele alıyoruz. İmmün aracılı hastalıklarla mücadele eden hasta ve hasta yakınlarının hastalıklarıyla tanıştıkları ilk andan başlayarak tüm mücadelelerinde onlara destek olabilecek yenilikçi projeleri hayata geçirmeyi birincil amacımız olarak taşıyoruz.  Atopik dermatit hastalarının her zaman yanındayız ve ‘Kırmızı Kazak' atopik dermatit farkındalık kampanyamızla hasta ve hasta yakınlarına ‘Egzamayı Üzerinde Taşıma, Hayatı Özgürce Yaşa'1 mesajını veriyoruz.”


İçeriği Paylaşın