Prof. Dr. Selçuk Peker Koç Üniversitesi Hastanesi’nde

Prof. Dr. Selçuk Peker Koç Üniversitesi Hastanesi’nde

Prof. Dr. Selçuk Peker Koç Üniversitesi Hastanesi’nde

Bizi Takip Et


Gamma Knife radyo cerrahisi, stereotaktik ve fonksiyonel nöroşirürji, hareket bozuklukları cerrahisi ve ağrı cerrahisi konularında uzman Prof. Dr. Selçuk Peker, çalışmalarını Koç Üniversitesi Hastanesi’nde yürütmeye başladı.

Beyin ve Sinir Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Selçuk Peker çalışmalarını Koç Üniversitesi Hastanesi’nde sürdürüyor. Stereotaktik ve fonksiyonel nöroşirürji, hareket bozuklukları cerrahisi ve ağrı cerrahisi konusunda uzman olan Selçuk Peker, beyin tümörlerinin cerrahi işleme gerek kalmaksızın tedavisi için kullanılan Gamma Knife yöntemini de Koç Üniversitesi Hastanesi’nde uyguluyor.

1961 yılında Giresun’da doğan, 1984 yılında Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden mezun olan Selçuk Peker, ihtisasını 1993 yılında aynı üniversitenin Nöroşirürji Anabilim Dalı’nda tamamladı. 1999 yılında University of Pittsburgh Medical Center’da Gamma Knife radyocerrahisi ve Oregon Health Sciences University’de ağrı cerrahisi ve hareket bozuklukları cerrahisi fellowshipliğini yapan Peker, 2000 yılında Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi Beyin ve Sinir Cerrahisi Anabilim Dalı’nda çalışmaya başladı. Peker, 2005 yılında doçentlik unvanını almasıyla birlikte aynı yıl Acıbadem Kozyatağı Hastanesi’nde çalışmaya başladı. 2011 yılında Acıbadem Üniversitesi Tıp Fakültesinde profesör olarak görevine devam eden Selçuk Peker, 2017 yılı itibariyle Koç Üniversitesi Hastanesi’nde çalışmalarını sürdürmeye başladı. Peker’in, ulusal ve uluslararası dergilerde yayınlanmış 118 makalesi, ulusal ve uluslararası kongrelerde sunulmuş 181 bildirisi bulunuyor


İçeriği Paylaşın