Roche Çalışanları İstanbul Maratonu’nda MS Platformu İçin “Sanılanın Tersine” Koştu

Roche Çalışanları İstanbul Maratonu’nda MS Platformu İçin “Sanılanın Tersine” Koştu

Roche Çalışanları İstanbul Maratonu’nda MS Platformu İçin “Sanılanın Tersine” Koştu

Bizi Takip Et


Roche Türkiye çalışanları, retro koşuda Dünya Şampiyonu Ömer Aslan ile birlikte MS Platformu’na destek vermek için 40. İstanbul Maratonu’nda geri geri koşarak bir ilke imza attı.

Roche İlaç ve Roche Diagnostik çalışanları, gönüllülük temelli sosyal sorumluluk faaliyetleri ile toplumsal fayda ve farkındalık yaratmaya devam ediyor. Özellikle hasta derneklerinin çalışmalarına koşulsuz destek veren ve bunun toplum sağlığı için önemine inanan Roche çalışanları, 11 Kasım Pazar günü gerçekleşen İstanbul Maratonu’nda, MS Platformu’na dikkat çekmek için, retro (ters) koşu alanında Dünya Şampiyonu Ömer Aslan ile birlikte ters koştu.

“MS sandığın gibi değil. MS’te #sanılanıntersine hareket et, hayatına kaldığın yerden devam et!” mesajıyla gerçekleşen koşuya 40’a yakın Roche çalışanı ile birlikte MS Platformu’nu destekleyen tüm dernekler, hastalar ve hasta yakınları katılım gösterdi.

Konuyla ilgili Roche İlaç Türkiye İnsan Kaynakları Direktörü Mine Sadıç, “Ülkemizde çok sayıda MS hastası olmasına rağmen birçok kişi hasta olduğunun farkında olmadan hayatına devam etmeye çalışıyor. Birçoğu da çeşitli sebeplerden dolayı MS hastası olduğunu saklamak zorunda hissediyor; iş ve sosyal yaşamlarında ciddi sıkıntılar yaşıyor. Bu gerçekten hareketle kurulan MS Platformu’na dikkat çekebilmek için Dünya Şampiyonumuz Ömer Aslan ile birlikte İstanbul Maratonu’nda bir ilke imza attığımız için çok mutluyuz” açıklamasında bulundu.

Roche Türkiye liderliğinde Türkiye MS Derneği, Karadeniz MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Adana MS Derneği desteğiyle kurulan MS Platformu, hasta ve hasta yakınlarına sosyal ve psikolojik destek sağlamayı amaçlıyor. Roche çalışanlarının katıldığı ters koşu için oluşturulan kampanyalar süresince toplanan bağışlar, Türkiye MS Derneği, Karadeniz MS Derneği, İzmir MS Derneği ve Adana MS Derneği’nin projelerinde kullanılacak.


İçeriği Paylaşın