Sağlığınız İçin Yağ ve Kas Dengesine Dikkat

Metabolizma hızı, hareketsizlik ve beslenme şekli gibi nedenler vücudumuzda aşırı yağlanmaya sebep olabiliyor. Uzmanlar, bütünsel sağlığın sürdürülmesi için vücuttaki yağ ve kas dengesinin korunmasını öneriyor.

Sağlığınız İçin Yağ ve Kas Dengesine Dikkat

Bizi Takip Et


Şehir yaşamında kapalı alanda uzun vakit geçirilmesi, masa başı çalışmanın çoğunlukta olması, yoğun iş temposunda spora zaman bulunamaması ve yanlış beslenme, yağlanmayı arttıran faktörler arasında yer alıyor.

Uzmanlar kalp ve damar sağlığı için vücuttaki aşırı yağlanmanın olumsuz etkisine dikkat çekerken, sağlıklı yaşam için dengeli yağ-kas dağılımını öneriyor. 

YAĞ VE KAS DENGESİ İÇİN DİKKAT EDİLMESİ GEREKENER

Vücuttaki yağ-kas dengesinin korunması için günlük hareket miktarının arttırılması, kısa mesafelerde araç kullanımı yerine yürüyüş yapılması, günlük rutinde hafif egzersizlere yer verilmesi ve mümkünse düzenli olarak bir spor aktivitesi ile ilgilenilmesi gerekiyor.

PAKETLİ GIDALARDAN UZAK DURUN

Vücudumuzdaki yağ-kas oranının korunmasında dengeli beslenme de son derece önem taşıyor. Beslenme rutininde sağlıklı yağlara yer verilmesi bütünsel sağlığın korunmasına yardımcı oluyor.

Uzmanlar protein, yağ ve karbonhidrat alımının dengelenmesini önerirken işlenmiş ve paketli yiyeceklerin tercih edilmemesi konusunda uyarıyor. 


İçeriği Paylaşın