Türk Doktordan Çinli Meslektaşlarına Göz Sağlığı Eğitimi

Türk Doktordan Çinli Meslektaşlarına Göz Sağlığı Eğitimi

Türk Doktordan Çinli Meslektaşlarına Göz Sağlığı Eğitimi

Bizi Takip Et


Uluslararası bilim dergilerinde yayınlanan makaleleri ile oftalmoloji dünyasında saygın bir yere sahip olan Dünyagöz Etiler’in göz hastalıkları uzmanı Op. Dr. Efekan Coşkunseven, Çin’in Pekin, Shenyang ve Taiyuan şehirlerinde, 10-14 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilen doktor eğitim programında, keratokonusta kombine tedavi ve hipermetrop-astigmat gözlerde göz içi kontakt lens tedavileriyle ilgili tecrübelerini Çinli meslektaşlarıyla paylaştı.

Oftalmoloji dalında uluslararası bilim dergilerinde göz içi lensi ile ilgili yayınlanan makaleleri ve aldığı ödüllerle birçok kongreye konuşmacı olarak davet edilen Dünyagöz Etiler’in Refraktif Cerrahi Bölüm Direktörü Op. Dr. Efekan Coşkunseven,  Roadshow etkinlikleri kapsamında, bu bölgelerdeki Çinli meslektaşlarıyla bir araya geldi. Op. Dr. Coşkunseven, göz cerrahisi ile ilgili büyük önem taşıyan bu etkinlikte, keratokonus ve göz içi mercek tedavileri ile ilgili önemli bilgiler paylaştı.

Etkinlik ile ilgili konuşan Op. Dr. Coşkunseven, “Çin, zaten yüksek olan nüfusundaki artış trendinin son yıllarda da devam etmesi sebebiyle, özellikle göz sağlığı konusunda önümüzdeki yıllarda talebin artacağı öngörülen bir ülke. Ayrıca araştırmalara* göre, ülkede 10-19 yaş arasındaki gençlere, normalde dünyada görülenden çok daha yüksek oranda keratokonus hastalığı teşhisi konulduğu tespit edilmiştir.” dedi. Keratokonus hastalığının erken dönemde teşhisinin önemine dikkat çeken Op. Dr. Coşkunseven “Bu sebepten dolayı keratokonus tedavilerinde en yeni yöntemler ve teknolojiler konusunda Çinli hekimlerin bilinçlenmesi büyük önem taşıyor. Dünyagöz Keratokonus Merkezi’nde yaptığımız çalışmaları ve tecrübelerimi, Çinli meslektaşlarımla paylaşmaktan büyük keyif aldım. Bu gibi eğitim programları sayesinde, dünyanın farklı yerlerindeki hekimlerin en yeni teknoloji ve yöntemlerle ilgili bilgilenerek, hastalarının ihtiyaçlarını karşılamalarına vesile olduğum için büyük mutluluk duyuyorum” şeklinde konuştu.


İçeriği Paylaşın