AlchemLife Türkiye Prostat Kanserine Dikkat Çekiyor

AlchemLife Türkiye, her yıl Eylül ayında prostat kanserine dikkat çekmek ve alınabilecek önlemlere ilişkin bilgilerin paylaşıldığı Dünya Prostat Kanseri Farkındalık Ayı kapsamında özel bir kampanya düzenledi.

AlchemLife Türkiye Prostat Kanserine Dikkat Çekiyor

Bizi Takip Et


Prostat genellikle cinsellikle ilgili olduğu düşünülen bir organ ve toplumda neredeyse tabu olarak kabul ediliyor. Hastalar bu konudaki çekinceleri nedeniyle hem önlem almakta gecikiyor hem de gerektiğinde tedavi olmaya uzak duruyorlar.

Verilere göre, 50 yaş üzeri her 2 erkekten 1’inde prostat büyümesi görülüyor. Genellikle 50-60 yaşından sonra belirti veren ve bu konuda bir tedaviye ihtiyacı olacak erkeklerin oranı ise yüzde 25. Bunların da 5'te 1'inde zaman içinde ameliyat ihtiyacı olacak kadar büyüme gerçekleşiyor. 

PROSTATTAN KORUNMAK MÜMKÜN 

Bilinçlendirme kampanyası kapsamında; 19 Eylül Pazartesi itibariyle çeşitli radyo kanallarında konuyla ilgili bilgilendirici spotlar yayınlanmaya başlayacak. Ayrıca, Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Acar Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Murat Aksoy ile prostat rahatsızlıklarına dikkat çekmek üzere hazırlanan video içerikleri de çeşitli mecralardan herkesin erişimine açık olacak.

AlchemLife, Eylül ayı boyunca prostat rahatsızlıkları hakkında farkındalık çalışmalarını sürdürecek. Bu süre zarfında saha ekipleri ziyaretlerini mor kravat takarak gerçekleştirecekler ve yine sosyal medyada konuya dikkat çekmek üzere seçilen elçiler, mor kravatlarıyla hesaplarından paylaşımlarını yapacaklar.


İçeriği Paylaşın