Bms Çalışanları Kanser Hastası Çocukları Ziyaret Etti

Bms Çalışanları Kanser Hastası Çocukları Ziyaret Etti

Bms Çalışanları Kanser Hastası Çocukları Ziyaret Etti

Bizi Takip Et


Bristol-Myers Squibb (BMS) İlaçları, hastaların ciddi hastalıklar ile mücadelesine yardımcı olan yenilikçi ilaçları keşfetmek, geliştirmek ve sunmayı hedefliyor. Bu bağlamda, 2015 yılından beri Eylül ayının son haftası dünyadaki tüm BMS ofislerinde “Global Hasta Haftası” adıyla anılıyor. Bu vesileyle yapılan etkinlikler kapsamında, BMS çalışanları Bezmialem Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde tedavi gören hastaları ziyaret ederek, kanser hastası çocuklara moral verdiler.

Bristol-Myers Squibb Türkiye Genel Müdürü Ece Kaşıkçı, BMS Türkiye’nin vizyon ve taahhüdünün; karşılanmamış medikal ihtiyaca yönelik, bilimsel olarak mükemmeliği hedefleyen, yenilikçi ve yüksek kalite ürünleri geliştirmek için ARGE yatırımları yaparak, ciddi hastalıklarla mücadelede, hastalara destek olacak yenilikçi ilaçları keşfetmek, geliştirmek ve sunmak olduğunu belirtti. Kaşıkçı, “BMS, hastaları daima odağımıza koyduğumuz misyon ve vizyonumuzla uyumlu olarak, sağlık otoriteleri, uzmanlık ve hasta dernekleri ile işbirliği içerisinde toplumun bilinçlendirilmesi ve hastalıklardan korunmanın sağlanması amacına hizmet eden çalışmalar yürütmektedir.” dedi.

“YAPACAK DAHA ÇOK ŞEY VAR”

Kaşıkçı, Global Hasta Haftası ile ilgili yapılan etkinlikler hakkında şu bilgileri verdi:

“Global Hasta Haftası, ‘Who are you working for? (Kimin için çalışıyorsun?)’ programının genişletilmesi ile bir hafta boyunca yapılan çeşitli etkinlikler, misyonumuzla yeniden bağlantı kurmaya, hastalara olan bağlılığımızı yenilemeye, çalışmalarımızın hastalara nasıl yardımcı olduğuna ve tüm dünya ile ilham kaynağımızı paylaşmaya odaklanmamız için ayrılmış özel bir zamandır. Bu yıl da “There is more to do” (Yapacak daha çok şey var”) mottosu ile 25-29 Eylül 2017 tarihleri arasında, BMS olarak, çalışmalarımızın hastalara daha uzun ve daha dolu yaşamaları için nasıl yardımcı olduğunu bir kere daha hatırlamak ve hasta odağımızı nasıl daha fazla arttırabiliriz üzerine yoğunlaştık. Dünyanın dört bir yanındaki BMS ofisleri, çalışanların rolü ne olursa olsun hepimizin hastalar için nasıl çalıştığını daha iyi anlamamıza yardımcı olacak bir dizi interaktif etkinliğe ev sahipliği yaptı. Biz de BMS Türkiye olarak, Hasta ve hasta yakınlarının tedavi süreci ve sonrasında ihtiyaçlarının ve şirketimizin çalışmalarının hastalara sağladığı katkıların daha iyi anlaşılması amacıyla bu hafta bir dizi etkinlikler gerçekleştirdik.”

“AMAÇ, HASTA VE YAKINLARINA DAHA FAYDALI OLMAK” 

Global Hasta Haftası kapsamında yapılan çalışmalara da değinen Kaşıkçı, “25 Eylül Pazartesi günü, Prof. Dr. Nil Molinas Mandel BMS Türkiye ofisi çalışanlarına ‘Immuneterapinin Kanser Tedavisindeki Yeri ve Önemi’ başlıklı bir sunum gerçekleştirdi. 26 Eylül Salı günü ise ‘Hastalık Yönetimi’ başlıklı sunum Prof. Dr. Birol Güvenç  tarafından yine ofisimizde, çalışanlarımızın interaktif katılımıyla gerçekleştirildi. Hocalarımız sunumlar sırasında, hasta ve hasta yakınlarını daha iyi anlamak ve çalışmalarımızla, ürünlerimizle onlara nasıl yardımcı olduğumuzu ve nasıl daha iyisini yapabileceğimizi hatırlatmak adına, bizlerle küçük hasta hikayeleri ve anektodlarını paylaştılar.” diye konuştu.

ÇOCUK HASTALARA MORAL ZİYARETİ

26 Eylül Salı günü BMS çalışanları tarafından Bezmialem Üniversitesi Çocuk Onkolojisi Bölümünde tedavi gören hastaların ziyaret edildiğini söyleyen Kaşıkçı, “BMS Ailesi olarak, kısa bir süre de olsa, tedavi gören çocukların yüzlerini biraz olsun güldürebilmek ve onlara moral verebilmek adına gerçekleştiridiğimiz ziyaretimiz sırasında, küçük hediyelerimizi çocuklarımızla paylaşarak mutluluklarına ortak olma fırsatı da bulduk. Ayrıca hafta boyunca BMS Saha ekibimiz, Hekim ziyaretleri sırasında, Global Hasta Haftasının bizim için ne ifade ettiği ve ne amaçla yapıldığını hekimlerimizle paylaşarak, hasta odağımız nasıl arttırabileceğimiz ile ilgili, değerli hekimlerimizle fikir alışverişinde bulundular.” dedi.


İçeriği Paylaşın