Çektiği Fotoğrafla 4 Aylık Oğlunun Göz Kanseri Olduğunu Öğrendi

ABD'de yaşayan bir hemşire, çektiği fotoğrafta oğlunun gözündeki anormalliği fark etti. Yapılan incelemelerde 4 aylık bebeğin ileri derecede göz kanseri olduğu teşhis edildi.

Çektiği Fotoğrafla 4 Aylık Oğlunun Göz Kanseri Olduğunu Öğrendi

Bizi Takip Et


ABD'nin Florida eyaletine bağlı Gainesville kentinden yaşayan hemşire Josie Rock, cep telefonuyla fotoğraf çektikten sonra 4 aylık oğlunun göz kanseri olduğunu ortaya çıkardı.  

Indpendent gazetesinde yer alan habere göre; Rock, telefonunda flaş patladığında bebeği Asher'ın bir fotoğrafını çekiyordu. Rock, ''Telefonumla rastgele Asher'ın fotoğraflarını çekiyordum ve odadaki ışık aniden değişti. Bu, telefonumun flaşının patlamasına neden oldu ve Asher'ın gözleri irkilerek genişçe açıldı'' dedi.  

Hemşire Rock, fotoğrafı silmek üzereyken oğlunun bir gözün tipik ''kırmızı gözü'' gösterdiğini, sağ gözündeki gözbebeğinin ise ''beyaz'' parladığını fark ettiğini anlattı.  

Böylece retinadaki kötü huylu bir tümörün belirtileri, Rock'ın oğlunun gözünde renk değişikliği veya olağandışı bir parıltı olarak gördüğü resimde ortaya çıktı.

KEMOTERAPİ TEDAVİSİ GÖRDÜ

Hastalığı ve en çok çocuklarda yaygın olduğunu bilen Josie Rock, uzmanlara danıştı ve Asher'a, en ciddi ikinci tümör kategorisi olan D dereceli retinoblastom teşhisi kondu. Asher, intravenöz kemoterapi ve spot lazerlerle tedavi edildi.

Şimdi 7 yaşında olan Asher, anestezi altında 54 muayeneden geçti ve kanseri yendi. 

Teşhis konmasından bu yana, hikayesini anlatan Rock, sosyal medya hesabında, ''Eğer sadece bir çocuğu oğlumun yaşadıklarını yaşamaktan kurtarırsa, o zaman kanser ebeveyni olarak işimi yapmış olurum''  diye yazdı. 


İçeriği Paylaşın