GSK Bölge Yönetimine Türkiye’den Bir Atama

GSK Bölge Yönetimine Türkiye’den Bir Atama

GSK Bölge Yönetimine Türkiye’den Bir Atama

Bizi Takip Et


İstanbul’dan yönetilmekte olan GSK Gelişmekte olan Ülkeler Merkez Bölgesi’ne Türkiye’den bir atama daha gerçekleşti. Bölge’de yeni oluşturulan İletişim, Kamu İlişkileri ve Pazara Erişim Liderliği görevine Mustafa Pala atandı.

Uluslararası ilaç şirketi GSK’nın İstanbul’dan yönetilen Gelişmekte Olan Merkez Ülkeler Bölgesi’nin İletişim, Kamu İlişkileri ve Pazara Erişim Liderliği görevine Mustafa Pala atandı.

2001 yılında Marmara Üniversitesi İngilizce İktisat bölümünden mezun olan Mustafa Pala, 2011 yılında Pompeu Fabra Üniversitesi’nde Sağlık Ekonomisi ve Farmakoekonomi Master Programını tamamladı.

Pala, ilaç sektöründeki kariyerine 2008 yılında Novartis’te Sağlık Ekonomisti olarak başladı. 2009-2011 yılları arasında, Novartis’te sırasıyla Stratejik Fiyatlandırma, Geri Ödeme ve Sağlık Ekonomisi Müdürü ve Grup Müdürü olarak görev yaptı. 2012-2015 yılları arasında Lundbeck ve Alcon’da Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Direktörü görevlerini yürüttü. Pala, son olarak Allergan’da Türkiye, Orta Doğu ve Afrika Bölgesi ve Türkiye’den sorumlu Pazara Erişim ve Kurumsal İlişkiler Executive Direktörü olarak görev yapmaktaydı.


İçeriği Paylaşın