Özel Universal Malatya Hastanesi Açıldı

Özel Universal Malatya Hastanesi Açıldı

Özel Universal Malatya Hastanesi Açıldı

Bizi Takip Et


Universal Hastaneler Grubu’nun 84 yatak kapasiteli Özel Universal Malatya Hastanesi toplam 15.000 m2 kapalı alanda hizmet verecek. Hastanede uluslararası standartlarda 4 ameliyathanenin yanı sıra Yeni Doğan, Dahili ve Cerrahi Yoğun Bakım Üniteleri için 22 yatak bulunuyor.

Özel Universal Malatya Hastanesi, invazif monitörizasyon ve yaşam destek üniteleri ile Malatya ve çevre yerleşimlerine hizmet sunmayı hedefliyor. Hastanede ayrıca içerisinde Bilgisayarlı Tomografi ve MR cihazlarının da bulunduğu gelişmiş bir Radyoloji Ünitesi ve Biyokimya Laboratuvarı hizmet verecek.

Hastanenin açılışı nedeniyle yapılan açıklamada verilen bilgiler şöyle:

”Özel Universal Malatya Hastanesi’nin Hastane Direktörlüğünü Dr. Hasan Tuncer, Başhekimliğini ise Dr. Derya Ünver yürütecek. Dicle Üniversitesi Tıp Fakültesi mezunu olan Dr. Tuncer, 2002-2011 yılları arasında Malatya Sağlık İl Müdür Yardımcısı olarak görev almış olup, bu dönemde, Sağlıkta Dönüşüm Programı kapsamında Malatya SSK Bölge Hastanesi’nin Sağlık Bakanlığı Hastanesi ile birleşme süreci ile merkezi hastane baştabipliklerinin birleşme sürecini ve yataklı tedavi kurumlarının iyileştirme çalışmalarını aktif olarak yürütmüştür. Hacettepe Üniversitesi Tıp Fakültesi Mezunu olan Dr. Ünver ise, Universal Hastaneler Grubunun eski doktorlarından biri olarak 13 yıldır dâhiliye uzmanlığı görevini yürütüyordu.”


İçeriği Paylaşın