Şişli Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Hizmete Açıldı

Şişli Belediyesi tarafından açılan Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde “Hayata Dokunuyorum Engelliler İnovatif Atölyesi’’ faaliyet gösterecek. Atölye, görme engelli bireylerin, kültür ve tarihsel varlıklar, harita, astronomi, anatomi gibi canlandırmakta güçlük çektikleri alanları, evrensel tasarım ve işitsel destek kullanarak kavramalarına yardımcı olacak.

Şişli Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi Hizmete Açıldı

Bizi Takip Et


Şişli Belediyesi engelli yurttaşlarla hayatın her alanında bir arada olmak için engelsiz yaşam çalışmalarını sürdürüyor. Bu amaçla hizmete açılan Şişli Belediyesi Engelli Koordinasyon Merkezi bünyesinde, Lions 118 E Federasyonu ve Türk Lions Beceri Kazandırma Vakfı (TÜLBEK) iş birliğinde oluşturulan “Hayata Dokunuyorum Engelliler İnovatif Atölyesi’’ faaliyete geçti.

İNOVATİF TIR İL İL GEZİP 1 MİLYON GÖRME ENGELLİYE ULAŞILACAK

Açılış töreninde konuşan Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin, birden fazla alana hizmet verecek olan yeni bir merkezin daha açılışını yaparak Şişli’ye kazandırmanın mutluluğunu yaşadığını dile getirdi. 

Keskin, “Lions 118 E Yönetim Çevresi Federasyonu ile ‘Hayata Dokunuyorum Projesi’ni ve Marmara Belediyeler Birliği ile de Şişlili komşularımız ve göçmenlere yönelik oluşturulan ‘Açık Ev Projemizi’ hayata geçiriyoruz. Hayata Dokunuyorum Projemiz ile görme engelli bireylerin; harita, astronomi, anatomi kültür ve tarihsel varlıklar gibi canlandırmakta güçlük çektikleri alanları, evrensel tasarım ve işitsel destek kullanarak kavramalarına yardımcı olacağız. Bunun yanı sıra, toplumsal empatiyi oluşturmak amacıyla gören bireylerle birlikte etkinlikler tasarlayacağımız bir ortam yaratacağız. Bu sayede çocuklarımız öğrenirken biz de aileleriyle sosyal destek çalışmaları yürüteceğiz. Bu projeye başlarken temel amacımız İstanbul’da ki tüm gören ve göremeyen çocuklara ulaşmak, onlara kaliteli eğitim alabilecekleri bir merkez yaratmaktı. Projenin devamında ise, il il gezecek inovatif bir tır tasarlayarak bu çalışmalarımızı tüm Türkiye’ye ulaştıracağız. Henüz benzeri olmayan bu projemizle 1 milyonun üzerinde görme engelli vatandaşımıza hizmet götürmeyi hedefliyoruz” dedi.

GÖÇMENLERE YÖNELİK AÇIK EV PROJESİ HAYATA GEÇİRİLİYOR

Emekliler Evi ve Toplum Merkezi olarak kullanılmaktayken modern bir tasarımla yeniden faaliyete geçirdikleri binanın en üst katının, Feriköy ve çevresinde yaşayan göçmenler ve Şişlili komşular için Marmara Belediyeler Birliği ile yeniden düzenlediklerine vurgu yapan Keskin,  “Sosyal uyum ve bir arada yaşamın yeniden anlamlandırılacağı Açık Ev Projemiz sayesinde Suriyeli, Türk ve diğer uyruklardan komşularımızla sinema akşamları, müzik dersleri, mutfak atölyeleri yapacak ve Şişli’de bir arada yaşamanın ahengini keşfedeceğiz. Yine aynı yerleşkede bir araya getirdiğimiz Engelli Koordinasyon Merkezimiz ile de pandemi sürecinde ara vermek mecburiyetinde kaldığımız Evde Bakım Hizmetimizi 1 Eylül itibariyle yeniden başlatacağız. Yakın zamanda size Emekliler Evi ve Mahalle Evimiz için müjdeli haberleri veriyor olacağım. Emekli komşularımız için projelendirdiğimiz ve mevcut halinden çok daha nitelikli yeni hizmet birimimizi en kısa sürede hayata geçireceğiz. Başta Lions 118 E Yönetim Çevresi ve Marmara Belediyeler Birliği olmak üzere Katkı sunan tüm paydaşlarımıza teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.


İçeriği Paylaşın